AVMAP MOTIVO

placebo

Pripravnik
12. nov 2010
38
0
6
Imam navigacijo AVMAP MOTIVO!
Na navigaciji imam stare karte in jo moram obnoviti kar pa ni tako enostavno kakor pri GARMINU ali IGO ker je vse plačljivo na netu pa ni ničesar!
Sedaj pa vprašanje za poznavalce:
Ta aparat deluje na WIN platformi in me zanima če lahko ta softver vržem dol od AVMAP in nasnamem na disk naprave IGO???
Kar se tiče mojega znanja računalništva bi blo to možno ampak ne vem kako bi se hardver poklopil z softverjem....
Sedaj pa ne vem kaj storiti če formatiram interni disk naprave ker se bojim da lahko potem napravo vržem v smeti...
Prosim za pomoč in nasvete bolj podučenih glav
HVALA
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
724
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Naprava ima vse pogoje,

- 416 MHz cpu
- 64 ram
- wince 5.0
- 2gb spomina na flashu + opcija SD

da na njej špila tako iGO8 kot tudi iGO primo. Ima SD režo vendar podpira samo SD kartice, brez oznake HC. Ti pa svetujem, da nič ne formatiraš. Vse kar je potrebno nardit je, da se odstrani trenutna navigacija in se zamenja z eno izmed zgoraj omenjenimi. Kartografijo pa flikneš na SD. Prej seveda backup vsega na flashu.
 

placebo

Pripravnik
12. nov 2010
38
0
6
Situacija je taka...
Sem naredil kopijo flasha naprave in pobrisal vse podatke na napravi...
Prenesel IGO8.3 in ga poskusil instalirati ampak mi ni uspelo ker se vedno ko zazenem napravo( pa ceprav je prazna ) zahteva zagon programa motivo.exe.
Pomeni da je naprava nekako programirana da ne moreš zagnati nobenega drugega programa(npr. GO) kot motivo.exe.
Kako pridem čez to oviro???
Ne vem kako je na drugih napravah ker nimam veliko izkušenj zato mi tudi ni jasno kako naredim da mi zažene tudi kako drugo navigacijo razen motiva???
LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.379
724
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zdaj takole na pamet govoriti je težko, ne poznam naprave, ne vidim niti strukture map flasha. Torej ponavadi se ta zadeva zaobide tako, da se na flash kopira mapa iGO8, nato pa se preimenujejo mape in datoteke tako, kot to zahteva naprava. Torej (govorim na pamet) mapo iGO8 preimenuješ v MOTIVO, igo8 pa preimenuješ v motivo.exe. Tako dejansko "prelisičiš" original skripto saj naprava dejansko misli, da zaganja original program, v resnici pa zažene iGO8.
 

placebo

Pripravnik
12. nov 2010
38
0
6
Evo zgodilo se je takole...
Sem naredil backup flasha in probaval instalirat IGO8primo po navodilih vendar na vsak način ni hotel zagnati programa...
Potem sem vrnil nazaj prvoten softver in mi sploh noče zagnati osnovnega programa ki je bil na napravi pred mojim igranjem...
Na zaslonu mi kaže znak kot da sem skos priklopljen na USB in se v bistvu noče zagnati!!!

KAKA IDEJA????
Sem mogoče uničil prvoten softver (v bistvu sem ga iz naprave samo pobrisal, ko sem ga pa prenesel nazaj na napravo zadeva ni več v funkciji)???

Kake izkušnje na tem področju?
 

b777

Zelenc'
31. mar 2011
1
0
1
Placebo, a še imaš mogoče backup file?
Ker jaz sem se pred kakšnim letom igral s posodabljanjem kart pa sem zgubil celo backup file,... tak da je zdaj vse skup res za v koš,
razen če še probam na tak način?
 

placebo

Pripravnik
12. nov 2010
38
0
6
Citat:
Uporabnik b777 pravi:
Placebo, a še imaš mogoče backup file?
Ker jaz sem se pred kakšnim letom igral s posodabljanjem kart pa sem zgubil celo backup file,... tak da je zdaj vse skup res za v koš,
razen če še probam na tak način?

Moja je še na popravilu ker sem jo med poskusom nalaganja IGO-ja tudi uniču
smile-1.gif

Je pa pod garancijo še in ko jo dobim nazaj bom naložu backup....ti sporočim
 

NaMi

Zelenc'
31. jan 2012
7
0
1
Pozdravljeni. Sicer je tema že malo zastarela vendar sem na omenjeno napravico po Janch-evih navodilih uspešno namestil iGo8.
 

Lukasa

Zelenc'
25. jun 2012
1
0
1
Bi lahko prosim povedal postopek, kako si naložil Igo gor? Ali deluje kaj boljše kot z originalnimi mapami? kako je z pokritostjo? Mogoče še primerjava med iGo 8 in Primo?

Lp, Luka
 

Podobne teme