Australija

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Odločam se za obisk sorodnikov v Avstraliji nekje v Februarju ali Marcu. Zaenkrat imam samo potni list. Kako pridem do vize, koliko stane itd, bi pa trajal obisk 3 tedne. Hvala za odgovore.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ne ni, grem v Melbourne.Se že kar nekaj let odločam, pa mi ne rata. Upam na naslednje leto. Sem že gledal nek obrazec za vizo, pa v neki rubriki ni Slovenije. Zato ne vem, če sem gledal pravega. Zanima me tudi glede letalskih kart. Se morajo dosti prej rezervirat, so kaj cenejše? Bi se zahvalil še za kakšne informacije.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Jaz grem čez dva tedna na zahodno obalo in sem dal za karto 900€ iz Benetk. Kaj dosti nihanj v ceni ni.

Viza je elektronska ja, brezplačna in jo dobiš po elektronski pošti.
https://www.ecom.immi.gov.au/visas/app/uu?form=TV

V Avstraliji velja evropska kartica zdravstvenega zavarovanja, tako da ti je ta strošek prihranjen.

Če se boš odpravljal kam drugam, imaš na voljo ugodne lokalne lete, po približno 150€ za kamorkoli boš želel.

Vsaj malo se pouči o naravnih nevarnostih (meduze, krokodili, puščavske muhe, kače itd), glede kriminala se ti ni česa bati.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Jaz grem čez dva tedna na zahodno obalo in sem dal za karto 900€ iz Benetk. Kaj dosti nihanj v ceni ni.

mi smo bili letos februarja pretežno v zahodnem delu, bilo je SUPER! Žena je pisala tudi blog, tako da če te kaj zanima lahko vprašaš ali pa poglej na BLOG Avstralija
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
V devetih dneh greva z bratom ob obali s postanki iz Pertha do Exmoutha, nato z letalom nazaj do Pertha. Če bo ostal kakšen dan, še do Karijinija. 4WD bo, sonce najbrž tudi
smile-1.gif
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
V devetih dneh greva z bratom ob obali s postanki iz Pertha do Exmoutha, nato z letalom nazaj do Pertha. Če bo ostal kakšen dan, še do Karijinija. 4WD bo, sonce najbrž tudi
smile-1.gif

Lepi kraji... mi smo šli isto pot, samo v obratni smeri.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Se strinjam s predhodnikom, lušni kraji. Jaz sem šel 2009 iz Darwina do Pertha z avtodomom. Če še nisi bil v Avstraliji, ti priporočam, da se naučiš njihove izraze, ker drugače znaš zelo čukasto gledat v kakšni trgovini ali pa pubu. Pa če še nisi rasist, boš dol vsaj malo postal.

LP