Auris 2.0 d4d?

herp

Zelenc'
2. avg 2016
11
0
1
mogoče kdo ve, koliko tvegan nakup bi lahko bila auriska 2.0 d4d 2009?
konkretno tale, ki se pa ze malo dolgo časa prodaja

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11184078&display=Toyota%20Auris%202.0%20D-4D%20Luna

mi je malo sumljiva, ampak zanimiv avto...
tongue-1.gif


iscem sicer kaksnega dizla ranga 1.6, idealno s 6 prestavami in ketno (če se da, ni pogoj), ~2010, kaksnih 7k.
gledal sem neki kie ceed, ampak so v notranjosti cheap narejene (rekel en drug, se ne spoznam). videl sem še enega focusa 2010, ampak sem ga zamudil.

alpa če lahko kdo drug priporoči kaj pametnega. VAG nebi, ker jih kradejo in vprašanje, kaj bo z chipanjem zaradi goljufanja.
aja pa raje ne od dealerja, ker taki še vedno prodajajo te focuse 1.6 tdci po 8k
crazy1.gif
nov je bil pa 12-12.5 ob tisti akciji, ko je šel ven.
velik načeloma tuk, da se lahko 4 normalno peljemo not. če so to tut za en razred manjši, lahko tut kakšnega takga.

tongue-1.gif


mislim, da bo to bolj primeren forum.
pomembna mi je tudi (sploh) zanesljivost.
lahko tudi kaj manjšega, npr. fiesto, če mogoče kdo ve, kako se sedi zadaj.... alpa auris 1.4d, čeprav nobene zanimive ni na a.net.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Verjel bi da so original kilometri če bi bil prvi lastnik, pa bi vidu da je nek dedek to vozil. Tako pa tole pod 1/4 mio kilometrov nima....
 

herp

Zelenc'
2. avg 2016
11
0
1
zna biti ja.
kakšnih ceedov niti ni pametnih na a.net, da nebi bili 2x predragi imo.

mogoče kakšen fiat bravo 1.6 mjet ali kaj podobnega?

kaj bi lahko še?
kupujem sicer hatchback, 5 vrat,avto. klima, 6 prestav (zaradi AC), ~2008-10, ~7k
lahko tudi en razred nizje, sam ne vem...

delam recimo 25-30k letno


je mozno, da je zdaj med poletjem manj avtov na trgu?
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ja, načeloma so vrhunci prodaje spomladi (ker je novo modelno leto in veliko folka kupuje nove avte konec leta, ko avtohiše pucajo zaloge in lovijo norme, in je potem več rabljenih avtov) ali pa jeseni.

tale Auris drugače lepo izgleda, lepo ohranjen, mogoče ima res celo samo 100.000 km - preglej servisno knjižico - to, da je drugi lastnik, ni nič kritičnega - 1. lastnik je lahko bila leasing hiša, zdaj je leasing odplačan in je uporabnik dejansko lastnik postal - zato, 2. lastnik.

svetoval bi še, da pogledaš za Lancio Delto - ugodna in precej zanesljiva, mislim, da ima v vseh pogonih 6 prestav, pa mislim, da je 2.0 mjet odličen motor ... tudi kak Civic se mogoče najde, ampak do 2009 letnika so cenovno ugodni, ampak so pre-face lift in so mogoče malce riskantni, ker ni nujno, da so bile vse napake odpravljene ...
 
Nazadnje urejeno:

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.194
41
48
Pridobi VIN številko in se sprehodi do prvega Toyotinega salona. Če je bil redno servisiran na pooblaščencu majo notri zavedene vse posege-tudi menjave žarnice.

LP
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
Pridobi VIN številko in se sprehodi do prvega Toyotinega salona. Če je bil redno servisiran na pooblaščencu majo notri zavedene vse posege-tudi menjave žarnice.

LP

Drži, tule pa še najdeš kakšen dodaten podatek na podlagi VIN, vendar ne za opravljene servise. Vidiš pa opremo vozila, potencialne vpoklice in ali so bili urejeni ipd.
https://www.toyota-tech.eu/
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
okej, eno vprašanje, sem malo pobrskal po tej strani in ugotovil še dve odprti postavki, kar se tiče mojega avta, ne pa piše, da je zaprta - avto je bil sicer servisiran na uradnem servisu tik pred nakupom in pred cca. 14 dnevi sem hodil okoli servisa zaradi navodil za uporabo in takrat so tudi dobili vin številko - če bi bilo karkoli resnega, bi me verjetno že opozorili?