Artikel iz Amerike

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
v USA sem kupil ipoda, ebay seveda. Sedaj se pogovarjam s prodajalcem o znesku cene na računu, pa me zanima kako najlepše prit čez carino. Prodajalec predlaga, da bi zadevo označil kot darilo, mene pa zanima kaj bo naša carina na to rekla? Ali je boljše, da se natisne račun na nižjo vrednost? Recimo na 80 USD?
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Na oznako darilo cariniki ne palijo. No, vsaj meni še ni uspelo... Naj ti prodajalec raje napiše nižji račun in ga da v paket...
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Če pa ni računa... pa boš dobil obvestilo s carine, da nekak dokazes z racunom ali s cim koliko je stalo.
Potem pa lepo sprintas z eBaya tam ko se vidi artikel, koliko si dal, pa spremeniš ceno, seveda na manj
smile-1.gif

To sem tudi sam parkrat nardil in sem placal minimalno...

LP
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.556
113
Tudi pretirano nizka vrednost ne bo palila. Naj napiše par % manj, ne pretiravat.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Seveda ne, saj cariniki le niso takšni bubloti, sploh pa za artikel kot npr. ipod vejo kolk je cena...
Tudi varianta s fotošopanjem cene na print screenu se ne obnese. Preverjajo tudi po številki artikla... Meni so zatežili za 1 GBP - tolk sem zmanjšal ceno na print screenu da je padla vrednost pod čarobnih 22EUR - in posledično plačal carino ddv in obvestnino...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Kaj pa če se zadeva pošlje poštno ležeče v Avstrijo, a kdo ve kako je tam s carino ?
Konkretno, fotoaparat s ceno 152 € + 25€ poštnine iz Malezije bi si namesto v slo poslal k severnim sosedom,
Je že kdo poizkusil kaj takega ?

lp, M
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
pro omenjenem fotoaparatu gre za 200€ razlike

:) po mojem se izplača, 100 - 200€ ni več mali denar, vsaj zame ne.

Res pa je da ne vem, kako avstrijska carina gleda na to, koliko si oni odtrgajo ?

lp,M
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.392
6.556
113
Ne..če se splača komplicirat zaradi carine. Saj boš dobil gor davek -20% in še nekaj stroškov. Tu sem mislil.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
ma sjt osebno se ne bi zajebaval z Ameriko. Raj lepo v Slo kupiš, malo dražje samo dobiš takoj. Al pa varjanta je iz Nemčije/Avstrije.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
Carinske stopnje so v EU poenotne, torej v v SLO ali A ali SP ista, razlike so samo v DDV, kar je pa tud zanemarljivo.
Na digitalne fotoaparate ni carine torej samo DDV... in stroški carinjenja...
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Torej, če iz Hong konga naročim fotkiča ki stane 166 € + 50 € carine (pri nas pa 150€ več)
a plačam stroške carinjenja zraven ? + DDV ?

lp,M
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Po mojih izkušnjah je očitno odvisno tudi od človeka na carini, ki obdeluje paket. Podoben izdelek, isti prodajalec v ZDA (otroški artikli), približno enaka cena (je bilo pa manj kot tisti limit za darila, po katerem se obračuna carina), pa meni niso zaračunal, moji friendici pa - carino in DDV. Na mojem računu je bilo označeno, da je darilo, predvidevam da je bilo enako pri friendici. Drugih razlik nisem vidla, razen da je ona kupovala pol leta prej.

Tudi pri Amazonu včasih zaračunajo, včasih ne, pa čeprav je presežen znesek za obračun DDV (carine ni na knjige).

Tako da meni ni jasno, bi me pa zanimal, kakšna so pravila. Ker tako nikol ne vem, ko kaj naročam izven EU, kaj mi bodo naši zaračunal.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Kar sem prejel preko UPS Express (1,5 dni iz ZDA) mi cariniki niso odpirali. Je pa res, da bi v tem primeru cena poštnine bila že blizu ceni artikla
smile-1.gif
.
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Sreča ja. Jaz tudi cez nekaj dni pričakujem artikel, pa bomo videli.
Upam, da bo enako kot pri tebi
wink-1.gif


LP