Težko ti napišemo ker nihče ne dela image-ov z Windows privzetimi aplikacijami, ker so bile zgodovinsko notorično znane po tem da ne delajo (beri v nadaljevanju zakaj ne delajo).
Torej:
1. če imaš vse programe ki jih rabiš na sistemski particiji, potem si ob predpostavki da si naredil pravi image shranil vse. Če imaš Windowse na sistemski particiji, zraven pa imaš še 2-3 druge particije/diske in si nekatere programe namestil na slednje, ti seveda image tega ni pokril.
2. 2 lokaciji, dva diska
sem vesel.
3. Če si naredil image particije je to pač kompresirana particija v eni datoteki - lahko jo kopiraš v Explorerju ali Norton commanderju ali v DOS shell-u na druge diske, jasno.
Glavno vprašanje tukaj je, ali si dejansko v ta Image ki si ga naredil v Winsih, spravil vse kar bi moral (Winsi ponavadi niso na eni particiji, ampak če si delal kdaj namestitev vidiš, da ob namestitvi naredi enih 5 particij, pa so 3 rezervirane (system reserved), pa ena je za boot, tista ki jo vidiš je pa na koncu c
. Tole kar si naredil bi si upal trditi, da ni vse notri kar bi ti rabil za restore. Zato ti govorimo da se to dela z zunanjim orodjem - ne moreš shraniti vsebine particije, na katero pišeš njeno lastno sliko (image)... povedano po domače: če imaš disk C ne moreš narediti kopije diska C na disk C, ampak lahko narediš kopijo (govorimo o sliki celotne vsebine) diska C samo na disk D (torej nekam drugam)... zato smo skeptični o tem tvojem nekem SYS image-u za katerega iz zgornjih fotk ne vemo kaj si dejansko naredil. Povedano poenostavljeno: če imaš vrečko, ne moreš shraniti te vrečke v to isto vrečko, ampak lahko to vrečko shraniš samo v drugo vrečko, če me razumeš. Ti pa tukaj razlagaš, da si vrečko shranil v vrečko samo, zato nam je smešno.
Obstajajo orodja, ki ti naredijo sliko diska, in celo v manjšo velikost kot je sam disk. Torej: če imaš ti v računalniku disk 1TB (nešifriran), pa imaš zapolnjenega 100GB, ti bo orodje ala Clonezilla, ki jo zaženeš iz USB ključa, torej ne znotraj Windowsov - ne moreš backupirat Windowsov ki laufajo, saj imajo datoteke potrebne za laufanje lahko zaklenjene in jih potem ne moreš zajeti v image - napisano poenostavljeno - torej to je mali Linux operaicjski sistem, ki za štartaš iz USB ključa, v računalnik vržeš še en disk (na USB-ju recimo, na katerega misliš narediti sliko), potem pa v programu zajameš sliko celotnega diska (v tvojem primeru C
in jo s programom zapakiraš v ciljni disk na USB-ju (zadevo pa kompresira tako, da praznega prostora ne kopira, ampak ti naredi sliko samo dejanskih podatkov ki so na disku) - na ta način si naredil sliko diska na tisti trenutek - ko boš naslednjič pognal Windowse bo že drugače seveda, ampak stanje na tisti trenutek boš imel. Če hočeš zdaj povrniti stanje je pot ravno obratna: USB ključek s clonezillo, priklopiš zunanji disk kjer imaš shranjeno sliko, in rečeš programčku naj vzame to sliko iz zunanjega diska in jo zapiše nazaj na notranji disk C. Tako dobiš spet posnetek stanja, ki si ga imel točno v času delanja slike diska.
Zdaj: pametno je, da narediš "suho vajo", kar pomeni, da preveriš ali je vsebina image-a res taka da jo je mogoče kopirati nazaj (torej narediti restore), ampak če si zeznil potem boš uničil podatke ciljnjega diska, saj v viru (sliki diska) nimaš tistega kar bi moral imeti.
Malce bolj na dolgo, ampak upam da bolj jasno napisano. Nekaj poenostavitev, ampak princip upam da je bolj jasen.
Če povzamem: tole kar si naredil znotraj Windowsov si upam z veliko verjetnostjo trditi da to ni image sistema (mogoče si eno od particij backupiral)... pogojno je mogoče če imaš 2 diska notri in si delal sliko enega diska na drugega (ali ene particije na drugo), ampak "pogojno", ker ni nujno da je odprte datoteke ustrezno skopiral (sicer se da delat backup "živega" sistema medtem ko laufa ampak nisem prpričan da v Windows vgrajeni programi to znajo). Oziroma bi z veliko verjetnotjo rekel, da si nisi naredil slike tistega kar si želel.
Orodja, ki delajo to kar želiš, so npr. (legendarno včasih edino orodje za te reči) Norton Ghost, te dni pa so v uporabi Clonezilla, od plačljivih pa Acronis True Image, AOMEI backupper, EaseUS disk copy, ... nekaj teh ima free edicije za osnovne stvari.
p.s.: evo tolk časa sem porabil da lahko, če razumeš kaj sem hotel povedat, stisneš vsaj "Like" v zahvalo