Covid-19 Aplikacija za sledenje

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Najbolje kar lahko naredijo je da jo umaknejo iz Store-a: glede na učinkovitost bo najceneje za proračun (ne bo treba vzdrževanja plačevati), pa še v ozadju telefona bo laufala ena aplikacija manj, krat tistih 10.000, to pomeni malce manj elektrike, pa bo takoj še nekaj prihranka na ekologiji :cool::evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Najbolje kar lahko naredijo je da jo umaknejo iz Store-a: glede na učinkovitost bo najceneje za proračun (ne bo treba vzdrževanja plačevati), pa še v ozadju telefona bo laufala ena aplikacija manj, krat tistih 10.000, to pomeni malce manj elektrike, pa bo takoj še nekaj prihranka na ekologiji :cool::evil:
Strošek elektrike je zanemarljiv v primerjavi s tem, koliko življenj je rešila med prehajanjem občin.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Aplikacijo so posodobili... in valda 404 Not Found error ko hoče posodobiti bazo :zavijazocmi:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Na svojem primeru sem spoznal, kako je delovala aplikacija v primeru moje okužbe pred nekaj tedni. Imel sem tvegan stik z dvema osebama, dobil sem dve rdeči obvestili naslednje jutro, ko se je šla oseba testirat. Ta oseba je vnesla TAN, ampak očitno se zaradi generiranja več kod na telefonu en daljši stik lahko pokaže kot več stikov. Druga oseba, ki je tudi zbolela, na testiranje ni šla, niti nima telefona, ki bi omogočal uporabo aplikacije. Torej od nje nisem dobil stika.
En dan preden sem to zvedel, sem bil dve polurni vožnji v stiku z drugo osebo. Kot se je pozneje izkazalo, sem bil že kužen, čeprav merjenje temperature in počutje tega seveda niti pod razno ni pokazalo in sem popoldne odtekel brez težav eno daljših razdalj, ki jih zmorem. Ko sem po testu sam vnesel kodo, je ta oseba dobila obvestilo o več tveganih stikih. Pravi, da cca 10. Dva, ki sem jih v službi pozdravil bolj na daleč in rekel kako besedo na par metrov, sta dobila po en nizko tvegan stik. Nisem vseh vprašal, če uporabljajo aplikacijo (5 ljudi), ampak okužil se ni noben. Seveda sem jih po testu obvestil še drugače kot preko aplikacije.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Vsaka naprava dnevno generira novo kodo in načeloma ne moreš vedeti ali gre pri dveh stikih v dveh dneh za isti osebo ali dve različni.

Tako da je normalno da ti kaže več stikov, čeprav gre za isto osebo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Sumim, da je šlo kar za isti dan. Osebo, ki sem jo okužil, sem res videl večkrat, ampak pred vneseno TAN kodo en dan prej in pred tem mogoče pred več kot 5-imi dnevi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
In kolk je blo starn vženega? 45 000.
Dejte mal pogledat sponzoriranje društev, pa ostalih združenj. Ajde tisto maketa. SIC.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Na svojem primeru sem spoznal, kako je delovala aplikacija v primeru moje okužbe pred nekaj tedni. Imel sem tvegan stik z dvema osebama, dobil sem dve rdeči obvestili naslednje jutro, ko se je šla oseba testirat. Ta oseba je vnesla TAN, ampak očitno se zaradi generiranja več kod na telefonu en daljši stik lahko pokaže kot več stikov. Druga oseba, ki je tudi zbolela, na testiranje ni šla, niti nima telefona, ki bi omogočal uporabo aplikacije. Torej od nje nisem dobil stika.
En dan preden sem to zvedel, sem bil dve polurni vožnji v stiku z drugo osebo. Kot se je pozneje izkazalo, sem bil že kužen, čeprav merjenje temperature in počutje tega seveda niti pod razno ni pokazalo in sem popoldne odtekel brez težav eno daljših razdalj, ki jih zmorem. Ko sem po testu sam vnesel kodo, je ta oseba dobila obvestilo o več tveganih stikih. Pravi, da cca 10. Dva, ki sem jih v službi pozdravil bolj na daleč in rekel kako besedo na par metrov, sta dobila po en nizko tvegan stik. Nisem vseh vprašal, če uporabljajo aplikacijo (5 ljudi), ampak okužil se ni noben. Seveda sem jih po testu obvestil še drugače kot preko aplikacije.
Torej če skrajšam, kljub temu, da ste vsi vpleteni imeli aplikacijo, si se ti okužil, in tudi trosil okužbo dalje.
Čemu je že namenjena aplikacija ????
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Da si ti oz. tvoji stiki obveščeni o potencialnem stiku z okuženo osebo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Da si ti oz. tvoji stiki obveščeni o potencialnem stiku z okuženo osebo.
In kako je to koristilo Pepetu, ki se je kljubtemu okužil? in okužbo potem še trosil dalje ?????
Itak je pa to izvedel že prej, preden ga je app obvestila, torej takrat, ko je izgubil okus.....
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Se kaj ve, kdaj bo app spet deloval?
Kaj to pomeni?
 

Priponke

  • Capture+_2021-01-22-19-19-17.png
    Capture+_2021-01-22-19-19-17.png
    117,5 KB · Ogledi: 151

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj imaš kak skupen IP z veliko ljudmi? Recimo v službi z veliko zaposlenimi? Sklepam da imajo omejitev na IP, saj je to najbolj ziher varianta.
S telefonom sem vedno zgolj na mobilni podatkih, nimam wifija vklopljenega. Ta teden se mi zdi, da imam vsak dan nek nov problem s to aplikacijp.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Mobilni internet dejansko reusa en IP za več uporabnikov, tako da je tukaj lahko kar loterija :)