Covid-19 Aplikacija za sledenje

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pravkar sem se testiral na Hrvaškem. Zakaj ta slovenska aplikacija ne zna brati hrvaške QR kode? Torej pri nas ne morem v gostilno s tem hrvaškim testom? A ni to kao neko EU potrdilo? Ali sme potem cepljen hrvat vstopiti v gostilno pri nas?
 
Nazadnje urejeno:

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
A tale aplikacija ostanizdrav ni več aktualna, ali kako? A ni bilo to eno prvih orožij v boju z epidemijo? :aplauz:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Nope. Po tistem, ko so ugotovili, da z njo ne bodo mogli vohunit za mirsijem, so misel na njeno uporabo enostavno opustili.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Ma ni bila učinkovita. Je imela potencial ampak vse skupaj žal ni prišlo do izraza, saj so antizarotniki prehitro spregledali in prepoznali njen pravi namen.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Sem dolpotegnil skrekano verzijo in preden sem jo naložil na telefon, so jo že ukinili. Eh.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Status prebolevnika je vlada podaljšala iz 6 na 8 mesecev.

Mene pa zanima, kako aplikacija za preverjanje PCT sedaj ve za spremembe, če deluje offline?

Al nam samo lažejo da deluje offline?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Al pa če.... ammm...
11274146.jpg

....ah, nevermind.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Status prebolevnika je vlada podaljšala iz 6 na 8 mesecev.

Mene pa zanima, kako aplikacija za preverjanje PCT sedaj ve za spremembe, če deluje offline?

Al nam samo lažejo da deluje offline?
To podaljšanje je že zelo dolgo v veljavi, preden so sploh ta digitalna potrdila prišla ven.

Drugače pa je bilo v tej temi že večkrat napisano kako se take stvari posodabljajo, tako da ti mogoče ne škodi da celo temo na novo prebereš :evil:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Status prebolevnika je vlada podaljšala iz 6 na 8 mesecev.

Mene pa zanima, kako aplikacija za preverjanje PCT sedaj ve za spremembe, če deluje offline?

Al nam samo lažejo da deluje offline?
Aplikacija osvežuje javne ključe, zato ve za spremembe. V zadnji verziji lahko osvežitev sprožiš tudi ročno.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
To podaljšanje je že zelo dolgo v veljavi, preden so sploh ta digitalna potrdila prišla ven.

To pa ne vem, če bo držalo. Ker potem bi jaz na zVem še vedno lahko odprl potrdilo o prebolevnosti (je manj kot 8 mesecev), pa je takoj po pretečenih 6 mesecih bil umaknjen. No, zdaj mi je zaradi cepljenja itak vseeno, tako da PCT ni več problem. :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
To pa ne vem, če bo držalo. Ker potem bi jaz na zVem še vedno lahko odprl potrdilo o prebolevnosti (je manj kot 8 mesecev), pa je takoj po pretečenih 6 mesecih bil umaknjen. No, zdaj mi je zaradi cepljenja itak vseeno, tako da PCT ni več problem. :)
Če je bili to potrdilo že tako, ki je imelo QR kodo, bi ga lahko stiskal in bi bila QR koda verjetno še vedno veljavna. Ne vem, ker moje potrdilo o prebolelosti še ni imelo QR kode.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
To pa ne vem, če bo držalo. Ker potem bi jaz na zVem še vedno lahko odprl potrdilo o prebolevnosti (je manj kot 8 mesecev), pa je takoj po pretečenih 6 mesecih bil umaknjen. No, zdaj mi je zaradi cepljenja itak vseeno, tako da PCT ni več problem. :)
Na 8 mesecev so pred časom dvignili za tedenska testiranja po službah. Zgleda sem narobe sklepal, da se je to kasneje uporabilo tudi za PCT.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Drugače pa je bilo v tej temi že večkrat napisano kako se take stvari posodabljajo, tako da ti mogoče ne škodi da celo temo na novo prebereš :evil:
Je bilo že veliko različnih stvari napisanih, tako da prosim da pojasniš, kako se te stvari posodabljajo.
Pokljukar, Logarjeva, Krek tudi nikoli niso govorili o nobenem posodabljanju, ampak o tem, da bo aplikacija delovala offline.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Je bilo že veliko različnih stvari napisanih, tako da prosim da pojasniš, kako se te stvari posodabljajo.
Pokljukar, Logarjeva, Krek tudi nikoli niso govorili o nobenem posodabljanju, ampak o tem, da bo aplikacija delovala offline.
Aplikacija deluje offline, razen takrat ko je online ;)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Aplikacija deluje offline, razen takrat ko je online ;)
Aha, torej je aplikacija kdaj tudi online?
In takrat se app najbrž posodablja, nove verzije dobijo nove funkcionalnosti, in app izmenjuje podatke s Krekovimi serverji.
Pa saj je razumljivo, le kako bi Poklukar drugače lahko štel, kolkokrat je bila kakšna koda uporabljena, o čemer je govoril.
 
  • Haha
Reactions: mosseero

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Aha, torej je aplikacija kdaj tudi online?
In takrat se app najbrž posodablja, nove verzije dobijo nove funkcionalnosti, in app izmenjuje podatke s Krekovimi serverji.
Pa saj je razumljivo, le kako bi Poklukar drugače lahko štel, kolkokrat je bila kakšna koda uporabljena, o čemer je govoril.
Tebi osnove niso jasne. Štetje skeniranih kod ni možno.