Ankara

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Čez par dni letim v Ankaro za 14 dni... Dva dni recimo bom imela prosta za oglede.
Kaj priporočate?

Vem, da moram na Promenadno ulico Kizilay Square, pa v cerkev Kocatepe Mosque ter v mavzolej Anitkabir. To sem našla preko spleta, da se splača pogledati.
kaj pa osebne izkušnje, če je kdo bil tam?

Hvala
roza.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.626
6.026
113
blizu močvirne prestolnice
Kaj je s teboj, ne moreš soditi na Zahodu? Kaj pa sodiš če ni skrivnost? Za Ankaro pravijo da je bolj ko ne turobno mesto, zato imajo turki Carigrad, kjer se dogaja.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Zahod že kar nekako poznam...zato grem raje v kraje, kjer še nisem bila
smile-1.gif


Mene ne zanimajo stvari, ki zanimajo večino ljudi: ogromni nakupovalni centri, lepa svetleča se mesta, vse oh-in-ah spedenano.
Imam raje malo "čudne" kraje, ki niso tako znani...se družim z domačini, spoznavam njihov način mišljenja, življenja, itd.

Torej ANKARA
smile-1.gif

Če ne kaj drugega, imajo sigurno kako ORNK tržnico! haha
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Čez par dni letim v Ankaro za 14 dni... Dva dni recimo bom imela prosta za oglede.
Kaj priporočate?

Vem, da moram na Promenadno ulico Kizilay Square, pa v cerkev Kocatepe Mosque ter v mavzolej Anitkabir. To sem našla preko spleta, da se splača pogledati.
kaj pa osebne izkušnje, če je kdo bil tam?

Hvala
roza.gif

To je pa tudi vse kar se splača tam pogledat. V Ankari kot turist več kot 2 dni nimaš kaj za počet. Njihov Ata je pač tja administrativno preselil prestolnico zaradi močnega vpliva močnih muslimanskih rodbin iz Carigrada. Samo za zanimivost: V Carigradu sem videl kar prece žensk z zakritim obrazom - v Ankari nobene! Ne vem kaj boš počela tam 14 dni - svetujem pa ti, da podaljšaš zadevo še za kakšen dan in se vsedeš na avtobus in odpotuješ v Goreme. Do tja je - po spominu 2 ali 3 ure vožnje. Njihov javni prevoz (medkrajevni) je zanesljivo eden najboljših v Evropi - in tudi po moje najcenejši, kljub najdražjemu gorivu v Evropi. Od Ankare sem odnesel nekaj le od mavzoleja - Anitkabir-ja, kjer si lahko začutil dogajanje, ki se je v nekih drugih časih odvijalo na Dedinjah... Meni je bilo vse skupaj smešno. Ogromne stavbe, vse iz marmorja. Vsi rodovi vojske, izjemni varnostni pregledi...Po pogovoru z domačini pa se protokol menjav straž, petja hvalnic "očetu domovine" iz leta v leto zmanjšuje. Nova oblast namreč počasi a učinkovito zmanjšuje vpliv idej Mustafe Kemala... Vendar pa si lahko to ogledaš na hitro - na tvojem mestu bi se res vsedel na zgodnji jutranji avtobus in odpotoval v Goreme in tam enkrat prenočil in se vrnil naslednji dan ponoči. Tam je pa zame eden najlepših krajev na zemlji (verjemi, da jih nisem videl tako malo). Kaj vse lahko ustvari narava in kaj vse je pripravljen storiti človek za preživetje. Neverjetno...Škoda je le da greš v tem letnem času... Če te zanima še kaj pa vprašaj
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Evo, sem tukaj...a žal v ta Goreme ne bom mogla iti
frown-1.gif

Imam samo po en dan takole vmes prost...niso mi dali po dva ali tri prosta dneva skupaj!

Ste pa imeli prav. V Ankari res ni dosti za videti. To ni turistično mesto, niso navajeni turistov in tak vtis dajejo, da jim tudi ni prijetno, če pridemo
uf-1.gif

Zvečer so nam popolnoma odsvetovali, da bi sami hodili okoli. Podnevi sem sicer šla sama v center mesta, a je povsod polno policije. Policaji s puškami stojijo pred vsako trgovino, banko... Ko sem šla v en ogromen shopping center, so pri vseh vhodih detektorji (kot na letališčih), pregledajo ti torbico,... Skratka, neprijeten občutek.

Sam center mesta pa meni ugaja. Vse te male trgovinice, reklame, kebabčnice,... Že kar nekaj azijskega pridiha je zaznati
wink-1.gif

Pa težko je dobiti alkohol. Sem morala pregledati kar nekaj trgovin, da sem lahko kupila PIVO!!
Pa cene so visoke - višje kot v SLO. OK, za pivo mi je jasno, da je ddrago (okoli 2eur pride najcenejše pollitersko pivo v trgovini), ampak da je 300g Milka pa 4eure, to pa je
tongue-1.gif


Na kratko toliko
wink-1.gif
hahaha
Jaz si ne želim več sem...
wink-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
zmaga.gif

Kaj pa sodiš, kako čim več pojesti?
evil.gif

Živa še nekako (čeprav so me včeraj skoraj aretirali... slikala sem menda njihivo generalno policijsko postajo v Ankari...)... zdrava pa tudi na pol.
Naši želodčki prenesejo nekaj dni te njihove hrane...po določenem času pa se zgleda zbunijo. Tako ima večina od nas tujcev tukaj sedaj želodčne težave
uf-1.gif


Tako, da o njihovi hrani nekaj časa slišati ne bom smela...sodim pa badminton
wink-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Imam občuet da se malce sliniš okoli tele Pume. A ni prešuštvovanje greh? Pacek
Po forumu se pobožnega delaš, če bi imel možnost bi ji ga pa takoj prislonil
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Mah...saj smo malo zapacali to temo, ampak ko sem tako od doma mi paše malo čvekanja
wink-1.gif

Sploh me ne moti, vendar človek ob branju fajmoštrovega posta dobi sladkorno.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
zmaga.gif

Kaj pa sodiš, kako čim več pojesti?
evil.gif

Živa še nekako (čeprav so me včeraj skoraj aretirali... slikala sem menda njihivo generalno policijsko postajo v Ankari...)... zdrava pa tudi na pol.
Naši želodčki prenesejo nekaj dni te njihove hrane...po določenem času pa se zgleda zbunijo. Tako ima večina od nas tujcev tukaj sedaj želodčne težave
uf-1.gif


Tako, da o njihovi hrani nekaj časa slišati ne bom smela...sodim pa badminton
wink-1.gif

Tole o hrani sem ti pozabil povedat
evil.gif

Je pa res da sem v Tirčiji do sedaj preživel skoraj 3 mesece svojega življenja - vendar sem imel prebavne težave samo in izključno v Ankari. Tam me je takrat potem mučil še zobobol.
uf-1.gif
Ampak smo vse rešili in šli dalje. Linex-a ponavadi ne jemljem; je pa res da preventivno raje vzamem medicinsko oglje pa je.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik krentip pravi:

Tako, da o njihovi hrani nekaj časa slišati ne bom smela...sodim pa badminton
wink-1.gif

Tole o hrani sem ti pozabil povedat
evil.gif

Je pa res da sem v Tirčiji do sedaj preživel skoraj 3 mesece svojega življenja - vendar sem imel prebavne težave samo in izključno v Ankari. Tam me je takrat potem mučil še zobobol.
uf-1.gif
Ampak smo vse rešili in šli dalje. Linex-a ponavadi ne jemljem; je pa res da preventivno raje vzamem medicinsko oglje pa je.

[/QUOTE]

Ojoj in kaj si začel jesti tukaj po tem?
wink-1.gif

Jaz sem sedaj namreč na čipsih, čokoladah in baklavah... nazaj se bom prikotalila, če bo šlo tako dalje
uf-1.gif


Danes sem prehodila kar nekaj tega okrožja kjer stanujemo...povsod je polno hrane, ampak ZGOLJ te njihove "kao kebabčnice". Nikjer neke "normalne" restavracije, kjer bi človek pojedel kako juho, kaj na žlico, da ne omenjam, da bi tukaj poznali kak solatni bar ali vsaj kake večje solate, kot njihovo "normal salat" kar pomeni tri peresa zelene solate in pol olupljenega paradižnika
shocked-1.gif


Zakaj pravzaprav LUPIJO paradižnik? Tega nisem videla še nikoli nikjer.pa sem že kar nekaj držav dala skozi?
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik krentip pravi:

Tako, da o njihovi hrani nekaj časa slišati ne bom smela...sodim pa badminton
wink-1.gif

Tole o hrani sem ti pozabil povedat
evil.gif



Je pa res da sem v Tirčiji do sedaj preživel skoraj 3 mesece svojega življenja - vendar sem imel prebavne težave samo in izključno v Ankari. Tam me je takrat potem mučil še zobobol.
uf-1.gif
Ampak smo vse rešili in šli dalje. Linex-a ponavadi ne jemljem; je pa res da preventivno raje vzamem medicinsko oglje pa je.

Ojoj in kaj si začel jesti tukaj po tem?
wink-1.gif

Jaz sem sedaj namreč na čipsih, čokoladah in baklavah... nazaj se bom prikotalila, če bo šlo tako dalje
uf-1.gif


Danes sem prehodila kar nekaj tega okrožja kjer stanujemo...povsod je polno hrane, ampak ZGOLJ te njihove "kao kebabčnice". Nikjer neke "normalne" restavracije, kjer bi človek pojedel kako juho, kaj na žlico, da ne omenjam, da bi tukaj poznali kak solatni bar ali vsaj kake večje solate, kot njihovo "normal salat" kar pomeni tri peresa zelene solate in pol olupljenega paradižnika
shocked-1.gif


Zakaj pravzaprav LUPIJO paradižnik? Tega nisem videla še nikoli nikjer.pa sem že kar nekaj držav dala skozi?

[/QUOTE]

Sej pečeno meso je čist ok. Problem je solata - to pa zato ker jo operejo z oporečno vodo. Do tega spoznanja sem prišel kmalu, vendar sem v Ankari naročil eno večjo porcijo zelene solate s paradižnikom. In potem sem bil nekaj dni malo bolj bled.
smile-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
hahaha Kar trebuh me boli od smeha..kako si jih res lahko to vprašal? :D :D
Mi jemo že več kot teden dni fast food z govejim mesom, kateremu primešajo nekaj ovce sigurno...ker ima GROZEN okus, ko je hladno. Itak pa dobimo hladno, ker za kakih 50 ljudi pripeljejo to hrano v dvorano
tongue-1.gif


Jaz si sedaj zjutraj pri zajtrku naredim male sendviče, zavijem, dam v torbo in to glodam čez dan
cry12bpy.gif