Android aplikacija za povezavo s PC-jem

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Gledam inflacijo aplikacij za povezavo Androida s PC-jem preko WiFi-ja. Ker bi to rabil v službi govorimo o Winsih na PC-ju. Poln kufer imam štekanja USB kabla. Večina ima eono od naslednjih dveh napak: da dela kot FTP server in moraš prekucavat kompleten IP ali pa dela preko nekih cloudov in nevem še česa. Ali obstoja kaj kar nima prej natetih slabosti in da dobr dela? Rabi se pa to za dostopp do filesistema oziroma prenos fotk.
Za Linux obstoja ena luškana zadeva, ki dela, če sta PC in telefon v istem omrežju, reče se ji KDE connect. Nobenega prekucavanja IP-jev, nič nekih oblakov, samo pvezava preko WiFi-ja, pa še vse informacije dobiš na desktop PC-ja.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če imaš na pc-ju lahko statičen ip, potem priporočam in tudi sam uporabljam es file explorer.
najrajše ga imam pa zato, ker lahko kar iz galerije prenesem fotke preko ESfe na pc.
tudi na tlefon se da prenašat s pc-ja, samo potem moreš pa za vsako na telefonu omogočit da se obnaša kot ftp ali smb.

edino nekaj me jeb... ko ga odprem zateži za up.ime in geslo, pa stisnem cancel in še vedno vse dela. To mi ni uspelo ugotovit kje je fora.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
ES File Explorer sem uporabljal včasih, zdaj je poln nesnage, zato sem ga zamenjal s Solid Explorerjem, ki se prav tako zna super sprehajati po PCjih, ki so dostopni.