Amsterdam

Ateist

Fizikalc
9. jan 2009
2.254
0
36
Na svojem
Cez nekaj dni se bom odpravil v Amsterdam ,zanima me če mi lahko kdo priporoči kakšen hotel v centru. Zanimajo me cene javnega prevoza po mestu.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Glede hotela ne vem. Prevoz za tramvaj je 2,8€/uro. Najbrš obstaja tudi kakšna dnevna/tedenska karta, vendar je sam nisem uporabljal. Vsakemu bi priporočil rent a bike, ki je 5€/dan pri alternativcih blizu kraljeve palače oz. pri največjem izposojevalcu (mack bike-rdeči pecikli) stane 15€. Razdalje med znamenitostmi so ravno tako majhne, da se ne splača s tramvajem, peš je pa za odtenek daleč, tako da kolo zmaga.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Tudi jaz in moja boljša 1/2 greva čez slaba dva tedna. Bo potrebno bicikl vzet, cena za tramvaj se mi zdi res huda.

Sicer ponavadi prehodiva večina mest (cca. 10km na dan), ampak v roku dveh tednov tega ne bi ponavljal.

@ateist midva sva rezervirala hostel v centru, saj so hoteli predragi ali preveč oddaljeni iz centra
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Čez dober teden pa bom tudi jaz tam .. avtodom, pa kolo zadaj
smile-1.gif
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.389
57
48
Republika Prlekija
Hotel je meni bil Ok. Je bolj v stilu, da je vse eko in organsko. Sobe so lepe. Dobro je, da imas pokrito in zavarovano parkirisce, ker parkiranje v Amsterdamu je na ulici rizično pa še drago. Tramvaj postaja je čisto zraven mesta. Št. 1 te pelje do Dam trga in dalje do Central station.cene sem že zgoraj napisal..
Tukaj je spletna stran http://www.conscioushotels.com/hotelsamsterdam
Cena je bla 55 eur na osebo za eno nočitev z zajtrkom.
 
Nazadnje urejeno:

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
vsi o nekih znamenitostih, v resnici pa vam gre samo droga pa kurbe po glav, pokvarjenci! blek!
 
Nazadnje uredil moderator:

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
V kratkem smuknem v Amsterdam no malo ven iz mesta in me zanima kakšne so kaj cene taxijev recimo od letališča pa do Velsen-Noorda?
In v katerem jeziku je najboljše komunicirati? engleze ali tojč?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
V kratkem smuknem v Amsterdam no malo ven iz mesta in me zanima kakšne so kaj cene taxijev recimo od letališča pa do Velsen-Noorda?
In v katerem jeziku je najboljše komunicirati? engleze ali tojč?

taksi je drag ko pes...govorijo pa in nemsko in anglesko...priporocam anglesko..
 

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Kako se najbolj splaca v Amsterdam za 2 za par dni? Gledam na Adrii karte in so od junija naprej zelo redke za par dni zamika :S
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Narkotik pravi:
Kako se najbolj splaca v Amsterdam za 2 za par dni? Gledam na Adrii karte in so od junija naprej zelo redke za par dni zamika :S

splaca? ne vem kaj bi rad videl...jaz obozujem pot z avtomobilom. Tak da bi šel z avtom...pa tudi ne vem kaj pomeni par dni? 2?6? na zandje sem letel na nizozemsko iz graza v eindhoven menda ryanair...potem pa vlak do roterdama.
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.053
106
63
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
V kratkem smuknem v Amsterdam no malo ven iz mesta in me zanima kakšne so kaj cene taxijev recimo od letališča pa do Velsen-Noorda?
In v katerem jeziku je najboljše komunicirati? engleze ali tojč?


racunaj da je do severnega dela mesta cca 30 km, ce te pa taksist "nategne" in te pelje po vzhdni strani pa celo 60 km.
Taxi te be prisel okoli 70-90 v eno smer Eur (razen ce bos padel v guzvo ali nestreco, kjer te bo kostalo se bistveno vec.

Pojdi raje z vlakom v Beverwijk (dirketno iz letalisca, vsake pol ure, in moras samo enkrat prestopiti v Sloterdijku), vlak te bo stal 7-8 Evrov.

P