Amazon.co.uk in dostava po brexitu (Delivery date pending)

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo. Naročil sem en daljinc logitechov iz Amazon.co.uk, pred 8 dnevi in še vedno piše "delivery date pending", češ da mi bodo še sporočili datum dostave, koga bodo vedeli. Izdelek je vseh teh 8 dni na zalogi, prodajalec pa je Amazon, ni kak drugi mali.

En drug, cenejši izdelek, ki ni bil v akciji in je drug prodajalec na Amazon.co.uk pa je šel normalno naprej.

Ima še kdo kakšno podobno izkušnjo? V čem je fora? Ne bi rad, da mi skenslajo naročilo, ker sem kupil daljinec v dobri akciji. Sem iskal vse možne načine kako jih kontaktirati in vprašati, pa ne najdem.

Hvala.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Imel enak primer zadnjič na amazon.de (1 slab mesec nazaj). Čakal 21 dni, ves čas je bil izdelek na zalogi (sold and fulfilled by Amazon). Kontaktiral sem jih tudi na zasebno, pa so rekli, da naj počakam ali skenslam order. Kot že rečeno je potem paket prišel, ni pa bil kupljen v kakšni posebni akciji + šlo se je za izdelek za 12€. Kaj je bil razlog za takšno zamudo pa ne vem, mi je pa bilo čudno, ker je bil ves čas na zalogi + vmes so ga pocenili, ampak nisem hotel skenslati zadeve, ker bi plačal celotno dostavo za samo en izdelek, takrat pa sem hkrati naročil več zadev s skupno poštnino.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Ne, ko je bil res na poti sem dobil tracking številko.
Do takrat pa je pisalo nekaj v tem stilu (kopiram iz prejetega maila):
1614548946910.png


edit: pa ko sem naročil je bil podan okviren datum dostave + zadeva na zalogi, po naročilu pa sem dobil kao, da ne vedo datuma dostave (slika zgoraj).
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
Se mi je zgodilo na štirih evropskih amazonih, pred tem so imeli ponavadi datum, ki so ga večkrat spreminjali, zdaj je pa kar tole.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.178
8.959
113
plus ddv plus postopek... pred dnevi dobil iz uk, 40€ vrednost sem še požrešni državi in pošti plačal 19€. Epsko.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
UK je malce čuden zadnje cajte.
Naročil neke police, prvič tik pred novim letom - nikoli prišlo. Ponovil naročilo ko sem dobil refund in ravno čakam na nov refund po dodatnem mesecu čakanja.
Naročil še neke malenkosti, prav tako niso prišle.

Vidim, da vse kar gre prek ASNDI-ja, je vprašljivo.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.886
3.152
113
plus ddv plus postopek... pred dnevi dobil iz uk, 40€ vrednost sem še požrešni državi in pošti plačal 19€. Epsko.
Lahko bi naročil prek DHL in plačal še dodatnih 17€ (zavarovanja, ki ga pošta ne zaračunava)

Sem pred mesecem naročil knjigo pri nekim za katerega sem vedel v naprej, da nima mučk s pošto preko eu podjetij - za 33€+7€ DHL poštnine knjigo sem plačal okoli 5€ carinjenje, 0€ carina, 2€ DDV in okoli 17€ obvezno DHL zavarovanje dajatev.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Lahko bi naročil prek DHL in plačal še dodatnih 17€ (zavarovanja, ki ga pošta ne zaračunava)

Sem pred mesecem naročil knjigo pri nekim za katerega sem vedel v naprej, da nima mučk s pošto preko eu podjetij - za 33€+7€ DHL poštnine knjigo sem plačal okoli 5€ carinjenje, 0€ carina, 2€ DDV in okoli 17€ obvezno DHL zavarovanje dajatev.

strai, če iz tega zna kdo izbrat, koliko je kaj stalo....kapo dol
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Drugače pa se mi zdi, kot da zadnje čase Amazon zanalašč zavlačuje, da bi le izbral dražjo poštnino. Saj velikokrat čakajo do zadnjega datuma, potem pa itak pošljejo z UPSjem, kjer dobiš v dveh dneh zadevo.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
A si naredil kakšno raziskavo in prišel do zaključka da je tole trenutno top daljinec?

Sprašujem ker mi je tamal uničil prejšnjega Harmonya pa rabim novega. Pred časom sem hotel vzeti 950ko ampak je očitno neko neverjetno pomanjkanje daljinec povsod po evropi. Cena za 950 sla v enem leti gor za 100%. Pa zdaj gledam tega Companiona skupaj s hubom.