Altenator

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko km bo avto naredil, odlocajo ekonomisti v firmi...inzenirji bi lahko naredili 2mio km avto. Ma sej vem, da ves, ampak sem moral na glas povedat :zmaga:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
GoOptijevi Traffici so jih brez problema naklepal 1m+ v 3,5 - 4ih letih. Vsaj na začetku, ko so še imeli lastni vozni park in so se kombiji non-stop vrteli. Servisi predpisani na 40kkm, so jih vozil na vodovodno na redne servise na 5 - 7 tednov. Med viškom sezone kdaj tud na 4 tedne. Garancija je bila pa 2 leti z neomejeno km. So jih zamortiziral do konca in čez.

Ampak ja. AC kilometri na tempomatu so neki druzga kot jajcanje po mestih in regionalkah. Tako da vsaka čast. Zavidljiva številka. Res ni veliko takih avtov
Glede na to da imam 2 kolega ki jamrata čez Traffica (materiali v kabini in v motorju)......skoraj težko vrjamem da so tolk naklepal! :)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Moj sicer ni audi pa ima novejsi 85kw bvx,
Upam da prideva do pol mio.
ga pa "kožni rak" napada z vrha navzdol. Pa kot berem ni edini, tako da streha naj ne bi bila menjana zaradi kakšne nesreče.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Glede na to da imam 2 kolega ki jamrata čez Traffica (materiali v kabini in v motorju)......skoraj težko vrjamem da so tolk naklepal! :)
Naklepali so jih verjetno še več po tem ko so bili pri miljon+ prodani naprej. Je pa razlika a ti do milijona prideš v 3,5 letih ali pa v 15ih
Če ne vrjameš, vprašaj Apollo8 -ta. Če pravilno vem, je včasih on sodeloval z njimi in ti mogoče lahko kaj več pove.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Vsaj včasih kot vem sta se Apollo in kameleon tudi v reaki druzila, ne samo virtualno na alterju.
Tako da so.mu.najbrz te stvari jasne.
Poleg tega je obraba sedeža različna če nekdo 1x200km vstopi in izstopi iz avta v rekelcu, ali pa če drajsa not pa ven vsako minuto vbdepovnih hlačah (kakšna dostava)
Poleg tega imajo eni povprečno hitrost 100kmh drugi pa 10.
Zdaj pa štej delovne ure za določene km...
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Zato sem mu pa predlagal naj ga o tem povpraša ;)

Točno to glede obrabe sem napisal v obeh postih. Vse je odvisno od načina uporabe.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Traffic....enemu kolegu je razpadalo vse kar je plastike v kabini....mislim da je volan menjal 3jič ali 4tič...sedeži...za motor se ne spomnim kake probleme je mel! Mislim da je motorni ECU zgubljal kontakt

Drug kolega....2.0 dCi....sicer zadnji model....pije po 1L olja na teden....pa ma leto starega in še ne še 20kkm.

Dolg časa so ga prepričevali da ne zna vozit....potem ko je zaropotal....so priznali da naj bi bili "problemi z materiali v motorju"
 
  • Žalosti me
Reactions: tony

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Za zadnji model z biturbinskim motorjem ne dam roke v ogenj. Za prešnji model sem pa svoje izkušnje že napisal. Vse pa verjetno zavisi od načina uporabe
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Koliko km bo avto naredil, odlocajo ekonomisti v firmi...inzenirji bi lahko naredili 2mio km avto. Ma sej vem, da ves, ampak sem moral na glas povedat :zmaga:
ja, sam ga ne bi mogel registrirat oz dat na cesto v EU, ker bi bil euro 3 ali euro 2
npr v Turčiji predelujejo kamione Actros EURO 6 na euro 2 takoj iz tovarne ven, za v Irak Iran itd....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ja, sam ga ne bi mogel registrirat oz dat na cesto v EU, ker bi bil euro 3 ali euro 2
npr v Turčiji predelujejo kamione Actros EURO 6 na euro 2 takoj iz tovarne ven, za v Irak Iran itd....

ja Arabci takoj odklopijo oz dajo Ad Blue emulator ker se jim s tem ne da zajebavat,

Stari alternator sem obnovil, novi ležaji, regler in drsni obroč, vse novo, dela kot urca, strošek nekih par 10 eur..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in tony

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
sem zadnjič naročil enako za svojega dele.....ko bom že ravno podiral jermena.....
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Švabi zmeram komplicirajo tm k ni treba :)

Mam 2 toyoti.....staro...pa še bl staro :D 12 pa 14 ključ....pa mehankarska žajfa za umit....pa je! :D