Alitalia - check-in brez osebnih podatkov?

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.740
431
83
Goriška
www.avtopro.si
Torej - letim iz Trsta v Rim (notranji let) z Alitalio. Opravil sem check-in na njihovi spletni stran, kjer pa me ni vprašalo po osebnih podatkih (vrsta dokumenta, številka dokumenta, datum rojstva ...). Na izdanih kartah piše samo ime, priimek ter dodeljen sedež na letalu.

Ali je to normalno? Do sedaj sem še pri vseh prevoznikih moral vpisati tudi osebne podatke.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Je normalno, ker je notranji let. Bos pa dokument potreboval za ob vkrcanju.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.740
431
83
Goriška
www.avtopro.si
Aha, hvala, se mi je zdelo, da bo verjetno nekaj na tem.

Čeprav - lani sem iz Trsta letel v Alghero (Ryanair), pa je bilo treba vpisati vse podatke. Verjetno Ryanair ne dela razlik glede na lete.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Torej - letim iz Trsta v Rim (notranji let) z Alitalio. Opravil sem check-in na njihovi spletni stran, kjer pa me ni vprašalo po osebnih podatkih (vrsta dokumenta, številka dokumenta, datum rojstva ...). Na izdanih kartah piše samo ime, priimek ter dodeljen sedež na letalu.

Ali je to normalno? Do sedaj sem še pri vseh prevoznikih moral vpisati tudi osebne podatke.

Ah kje, pri LH, recimo, tudi ne rabiš nič vpisat (pa pri adrijine checkinu tudi ne) ... V bistvu se niti ne spomnim, kdaj sem nazadnje osebne podatke (razen imena/priimka) sploh kje vpisal. Pa ne letim malo. Nemci tudi na letališču ne pogledajo osebnih dokumentov. Še švicarji so zgleda v Zurichu nehali s tem težit.