Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Tako je. Bila je najcenejša varianta.
To je verjetno tisto, kar je ključno. Torej, če je z "Aliexpress Standard shipping", ni dodatnih stroškov.
Če predvidevam, Tudi pri "Cainiao Super Economy" dodatnih stroškov ne bo, saj gre preko Belgijske pošte.
Je kdo naročal z logistiko "Aliexpress Saver Shipping" in ima obliko številke sledenja (številke pošiljke)?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Pomojem je Madžarska ja, ampak zaenkrat se nic ne najde na trackingu, narocil komaj par dni nazaj. Glede na to, da itak zadevo rabim in je ni za dobiti v EU, sem pac vzel, pa da vidimo ce bo kaj za placat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
To me res zanima. Ne pozabi na nas. Hvala
Evo danes dobil paket v nabiralnik, brez dodatnih plačil. Davek plačan preko aliexpressa ob nakupu.

IMG_0CF5126785EE-1.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Konec maja naročen paket preko Cainiao Super Economy je prišel brez stroškov teden dni nazaj. Ta tip pošiljke gre preko Belgijske pošiljke in občutek imam, da bo prav tako prihajalo še naprej brez komplikacij...
 

Navid

Majstr
3. dec 2007
252
261
63
Je že kdo v postopku uvoza pošiljke iz AE pošiljko vrnil pošiljatelju? Na portalu Pošte je v okviru te opcije navedeno, da je storitev sicer brezplačna, vendar mora poštnino verjetno nekdo plačati?
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Dobil sem obvestilo, da me čaka pošta na carini....vpisali so številko, ki je meni prodajalec ni navedel v trackingu...čakam več pošiljk...cela zmeda zdaj tole :(

Sem pa šel na obrazec od carinske pošte poskusil izpolniti pa je tudi cela ceremonija.....izpolnjuje se kot da sem firma in uvažam robo za nadaljnjo prodajo in rabim certifikate....rabim vedet kode od izdelka, materijala :bonk:

Tak postopek delam ko za firmo naročam v vrednosti par 10K EUR , ne pa plastiko ki je s poštnino vredna 3 EUR :bonk:
Torej res, hočejo na fini način odvrnt kupovanje iz kitajske ....

Aja, nakup je bil opravljen pred tremi meseci....pošiljka fejst zamuja...
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Dobil sem obvestilo, da me čaka pošta na carini....vpisali so številko, ki je meni prodajalec ni navedel v trackingu...čakam več pošiljk...cela zmeda zdaj tole :(

Sem pa šel na obrazec od carinske pošte poskusil izpolniti pa je tudi cela ceremonija.....izpolnjuje se kot da sem firma in uvažam robo za nadaljnjo prodajo in rabim certifikate....rabim vedet kode od izdelka, materijala :bonk:

Tak postopek delam ko za firmo naročam v vrednosti par 10K EUR , ne pa plastiko ki je s poštnino vredna 3 EUR :bonk:
Torej res, hočejo na fini način odvrnt kupovanje iz kitajske ....

Aja, nakup je bil opravljen pred tremi meseci....pošiljka fejst zamuja...

:) Enako, čakam še 5 pošiljk. za eno je prišel SMS s carinske pošte, tracking številka je drugačna od vseh v aliexpress aplikaciji, ime pošiljatelja prazno...:bonk:
Aliexpress pravi da so vse moje pošiljke v Sloveniji.Vse pošiljke od 1 EUR do 5 EUR...
Sem po vrednosti (0,54 USD) poskusil srečo in za eno pošiljko izpolnil tisti spletni obrazec, pa da vidim. Še sam ne vem, kako sem uspel izpolniti eno TARIC številko ali nekaj podobnega :bonk:
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Fanta, če se v Aliexpressu Tracking začne z S in kar neke brezvezne cifre, se potem na poti transibirski poti številka spremeni v nekaj v obliki USxxxxxxxxxUZ. Z novo nalepko z drugo tracking številko je prelepljena stara nalepka z original tracking številko. In seveda ti carina pošlje poizvedbo za novo številko v obliki USxxxxxxxxxUZ.
V katero cifro se je spremenila, pa lahko preverita tukaj tako, da vpišeta original cifro:
ali pa tukaj, tudi za kak drugi tip logistike:

Na tak način bosta izvedela, za katero pošiljko vaju carina sprašuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
To je neka nova fora, meni so tudi vse posiljke oznacene s stevilko, ki je ne najdem na aliju.

Odgovor poste

Spoštovani,



Na spletni povezavi https://parcelsapp.com/en/tracking/ vtipkajte sledilno številko pošiljke, ki ste jo prejeli in si izpišete Reference številko (najdete jo na desni strani). Po tej številki boste našli dokumente za naročeno pošiljko.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Svašta tole v zadnjih objavah.
Tudi jaz imam pismo naše pošte kjer hočejo dokumente za posiljko US..........UZ posiljatelj neznan (N/A) .
Na AE nimam te pošiljke, imam pa eno na S0000000...... Vredno neke 3 evre
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Fanta, če se v Aliexpressu Tracking začne z S in kar neke brezvezne cifre, se potem na poti transibirski poti številka spremeni v nekaj v obliki USxxxxxxxxxUZ. Z novo nalepko z drugo tracking številko je prelepljena stara nalepka z original tracking številko. In seveda ti carina pošlje poizvedbo za novo številko v obliki USxxxxxxxxxUZ.
V katero cifro se je spremenila, pa lahko preverita tukaj tako, da vpišeta original cifro:
ali pa tukaj, tudi za kak drugi tip logistike:

Na tak način bosta izvedela, za katero pošiljko vaju carina sprašuje.
Hvala, resitev za moj problem.