Aliexpress zadnje čase švoh dostavlja

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Počakaš do 15 dni, zahtevaš refund in ko ura pride, mu napišeš, da ima 5 dni časa, da pošlje kurirja po uro, sicer bo šla v kanto.

PS: Sam v kolikor je prodajalec korekten, vedno potem plačam nazaj za artikel. Če te pa prodajalec nateguje, potem pač lepo greš po pravilih in mu vrneš milo za žajfo.
 

Tadejko

Zelenc'
23. nov 2020
13
1
3
Se pravi pocakam 15ti delovni dan? Ali 15dan od posiljanja? Mislim da sem nekje prebral da gre za delovne dni.
Ma sam da dnar dobim uro bom ze tle kupil. Res je nekorekten prodajalec. Za prvih 100 followerjev na dan 11.11. Je obljubljal free band 4 in sploh ne odpise kdo so prvih 100. Sekundo cez njihovo polnoc sem narocil uro in postal follower. Nobenega odziva :/ najslabsa in najdrazja izkusnja do sedaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Preberi kaj ti piše in kdaj lahko najprej odpreš dispute. Takoj tisti dan ga odpri in zahtevaj full refund.
Drugič pa malo preveri še ocene in to ne samo številko, temveč prav opisno oceno. Sploh tiste 1,2 in 3 zvezdice. Lahko na Aliju zelo enostavno sortiraš.
 

Tadejko

Zelenc'
23. nov 2020
13
1
3
Dispute lahko ze sedaj odprem. Oceno je imel 4.9 in ur je prodal v enem dnevu 2100 kosov. Baje gre za dobrega trgovca. Feedback ima 97.8%. 1 2,3 zvezdic je bore malo. Nevem kako postopati v tem primeru da bo upraviceno vrnjena kupnina. Ce odprem danes bom dobil da je se 5 delovnih dni za dostavo. Res ne vem zamudil pa tudi ne bi rad.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Kitajčki na Aliju imajo novo foro - včeraj ravno gledam en LED trak, ki ga rabim čimprej in iščem samo take, ki se pošiljajo iz EU.
Najdem shipping from Germany, potem pa v nadaljevanju Delivery until 26.1. :p In samo zato, cena 30% višja, poslali pa bodo itak iz Kitajske, računajo da v 2 mesecih bo že prišlo..
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Kitajčki na Aliju imajo novo foro - včeraj ravno gledam en LED trak, ki ga rabim čimprej in iščem samo take, ki se pošiljajo iz EU.
Najdem shipping from Germany, potem pa v nadaljevanju Delivery until 26.1. :p In samo zato, cena 30% višja, poslali pa bodo itak iz Kitajske, računajo da v 2 mesecih bo že prišlo..
Ma ja, tudi mi gre totalno na živce, ker ne moreš normalno poiskati cenejšega artikla. Ti recimo dajo ceno od 0.01 do 200 EUR, pa tisto 0.01 nima veze z artiklom.
Da ne govorim o tem, da so nekateri artikli že skoraj dražji kot pri nas.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Nekje so zgleda pospravili neko skladišče, ker smo v zadnjih 7 dneh dobili 15 paketov s Kitajske, naročenih v različnih časovnih obdobjih.
 

Tadejko

Zelenc'
23. nov 2020
13
1
3
Evo odprl dispute. Prodajalec mi je takoj zavrnil refund ces da naj pocakam dokler ne pride paket in da je v tranzitu...
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
431
32
28
Evo odprl dispute. Prodajalec mi je takoj zavrnil refund ces da naj pocakam dokler ne pride paket in da je v tranzitu...
če to ni automat zavrnil, ker še ni potekel rok za dostavo...

tisti rok za dostavo je od aliexpressa in ne od prodajalca....tako da se nič ne sekiraj...ko poteče teh nekaj dni, videl boš, ker bo odštevanje za dostavo prekinjeno ti bo aliexpress vrnil do centa....

jaz imam z aliexpressom boljše izkušnje od ebaya....tako da nič bat ;)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Se se komu zdi, da Ali ni vec tak poceni, kot je bil? Jih je corona malo pohecala? Neke zadeve, ki sem jih ze narocal, so zdaj +30% in postnina zraven. Prej free shipping.

Saj me postnina ne moti, ce potem dostava ne traja pol leta. A zadnje case se aliexpress premium shipping traja veliko predolgo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Navid

Majstr
3. dec 2007
243
255
63
Se se komu zdi, da Ali ni vec tak poceni, kot je bil? Jih je corona malo pohecala? Neke zadeve, ki sem jih ze narocal, so zdaj +30% in postnina zraven. Prej free shipping.

Saj me postnina ne moti, ce potem dostava ne traja pol leta. A zadnje case se aliexpress premium shipping traja veliko predolgo.

Tudi sam opažam enako, zlasti kar se tiče stroška poštnine. Shipping se je precej podaljšal. Ravno te dni sem odprl dispute, po tem ko je potekel rok za dobavo, za zadevo, ki sem jo naročil v začetku avgusta. Prodajalec se je takoj pobunil, da je zadeva v tranzitu in mi poslal neko XY tracking številko, ki je kazala, da je bila stvar v naši državi že konec avgusta. Nič, sem mu dal še en teden fore in zaprl dispute. Ni bilo paketa, ponovno dam dispute in se spet buni...
 

Tadejko

Zelenc'
23. nov 2020
13
1
3
če to ni automat zavrnil, ker še ni potekel rok za dostavo...

tisti rok za dostavo je od aliexpressa in ne od prodajalca....tako da se nič ne sekiraj...ko poteče teh nekaj dni, videl boš, ker bo odštevanje za dostavo prekinjeno ti bo aliexpress vrnil do centa....

jaz imam z aliexpressom boljše izkušnje od ebaya....tako da nič bat ;)
Na tem mestu je prodajalec zavrnil. Ampak sem 2 dni prej odprl spor ravno zato dabo vracilo hitrejse. On time imajo 15dni.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Aliexpress ni več tako poceni kot nekoč in tudi shipping imajo zdaj skoraj povsod zraven kar lepo cifro, poleg tega pa traja in traja in traja, da karkoli dobiš... Itak bo Ali aktualen samo še do naslednjega poletja, ko bodo ukinili olajšavo do 22eur na pošiljke izven EU.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ja moram se večinoma kar strinjat s tem, s tem da kvaliteta je vprašljiva in se človek 2 ali 3x vpraša ali dat samo še 40% zraven pa dobim hitreje in je kvaliteta malo manj vprašljiva ali tvegat pa čakat na koncu pa itak še enkrat pri nas kupit.