Ali kdo prakticira obiske dirkališč?

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ker se mi zdi divjanje in učenje hitre vožnje na javnih cestah precej nevarno in neodgovorno početje, se vse bolj spogledujem z mislijo, da bi obiskal katero od dirkališč. Rad bi bolj spoznal reakcije motocikla v mejnih pogojih in se naučil pravilnega reagiranja, to pa je najlažje izvedljivo na dirkališču, kjer ti nihče ne pripelje nasproti, ob cesti ni ograj, znakov, kandelabrov,... Skratka, ne bi šel dirkat, ampak spoznavat tehniko vožnje.
V grobem obstajajo tri variante:
- Grobnik: mi ne diši preveč, zdelana steza, gužva, hitra proga, težko najdeš prost termin, izven Slovenije,
- Novi Marof: zavita in relativno počasna steza, poceni (cca 25 EUR za cel dan), ni težko dobiti relativno prostega termina, žal je tudi izven Slovenije (v bližini Varaždina),
- Raceland Krško: poceni (20 EUR), ni gneče, blizu, v Sloveniji, je pa steza precej zaprta in počasna, kar pa za učenje niti ni tako slabo.

Vaše mnenje? Ste že poizkusili kaj podobnega?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tole bi ti predlagal, ker v Sloveniji primerne steze nimamo.
Organizira znanec in letos je bil kar dober odziv.

Več na linku, po moje idealno za začetek.

http://pannonia2010.gody.si/

Osebno pa me dirkanje z lastnim motorjem ne zanima
smile-1.gif
(raje imam karting).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Meni osebno se pa obisk dirkališča ne zdi slaba ideja. Pa tudi sam ne dirkam po cestah z motorjem..pa vseeno..z vidika varnosti je včasih dobro vedeti kje so meje (no ja..začetnik spozna da so meje še zelo dlje kot predvideva) ker te zna taka izkušnja kdaj v realnosti rešiti (primer: namesto panike in otrplost...večji nagib in obvoz ovire).


Bi bilo pa na vsak način imeti vodeno spremstvo..ne da se sam zaganjaš po stezi ko picek v koruzo
grin1.gif
 

motofix

Pripravnik
18. feb 2008
92
1
6
Ljubljana
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Vaše mnenje? Ste že poizkusili kaj podobnega?

Definitivno se spogleduješ z pravo stvarjo. Jest se udeležujem cca 10-15 eventov na sezono. Za spoznavat tehniko vožnje ti bo Novi Marof ta prava stvar. Res da je bolj zavit pa počasen, ampak taki pogoji so idealni za učit. Tud asfalt ni preveč grob, tako da so razmere in pogoji precej podobne klasičnim cestam ( minus pesek pa podobne stvari). Za kaj več je potem tu Pannonia Ring, kjer imaš event od Matjaža , www.99racingschool.com. Jest sem tud punco lani zvlekel na Grobnik, je bila totalno navdušena nad tem da je lahko brez strahu pred nasproti vozečimi objekti in našimi super cestami, sprobala zmogljivosti motocikla. In zdaj hoče stalno zraven.
Na Grobniku imaš zdajle cca 10 dni prosto progo, pride kdor če, plačaš in se voziš. Tko da ni panike z termini. Samo poglej na njihovo www stran, najdi urnik, in vse kar je obarvano z zeleno, je frej termin. Če imaš srečo se boš vozil sam, al pa še z kom.Jest sem se parkrat vozil celo popoldne sam + en frend. Super ti rečem.

Plus še ena stvar ki sem jo opazil pri meni. Odkar se vozim po pistah, divjanje po cestah nima smisla, in se vozim dosti bolj umirjeno in počasi.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Nikoli nisem bil nek divjak, niti z avtom niti sedaj z motorjem. Sem pa v teh letih, da me nekaj takšnega ne privlači, da bi svoj motor gnal do nezavesti, ker mi ga je enostavno škoda, nesreča pa dejansko nikoli ne počiva.

Se pa strinjam, da se mladi fantje raje zdivjate na dirkališčih kot pa na cestah, kjer smo lahko žrtve vaših nepremišljenih in neodgovornih dejanj.
nahrung002.gif