Akomulatorska kosilnica na nitko (silk)

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pozdrav! Za tiste ki se kaj spoznate na te silkarice, me kot prvo zanima kaj kupujete oz. kaj je za kupit glede teh baterijskih kosilnic na nitko? Cene so od... do... Gledam nek Bosch, okoli 200EUR 2,0Ah baterija 36V. Zdaj pa še beseda glede teh voltov. Gledam da so pretežno 18 ali 36V baterije. Dostkrat imajo te 18V več ah kot te 36V. Torej čisto laično kaj pomeni zame če je ta Bosch 2Ah in 36V, Black and Decker pa je 4Ah in 18V? Po teži sta nekje enake, BlackD je ene 50EUR cenejša. Torej??? Kaj je še treba biti pozeren?

Hvala....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Torej čisto laično kaj pomeni zame če je ta Bosch 2Ah in 36V, Black and Decker pa je 4Ah in 18V? Po teži sta nekje enake, BlackD je ene 50EUR cenejša. Torej??? Kaj je še treba biti pozeren?
Kot so nas približno učili v osnovni šoli, obe bateriji hranita 72 Wh energije.
Naprava, ki uporablja višjo napetost, potrebuje za enako moč ustrezno nižji tok, kar pomeni nižje preseke vodnikov. Žal še nikjer nisem videl, da bi sploh upali napisati maksimalno moč med podatke. Največ bi seveda zvedel, če bi si lahko napravo kje sposodil in naredil tisto, kar misliš redno delati, pa W, Ah in V gor ali dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
dobro vprašanje - žal nimam odgovora.

Sam bi zbral tisto:
- ki ima več garancije
- je lažja
- ima kakšen ročaj več, da lahko mal preprimeš med košenjem
- ima kakšno baterijo več (oz. primerjaj cene dodatnih baterij - mogoče boš to kmalu kupoval)
- če ne boš kupoval dodatne baterije - kako hitro obstoječo napolniš
- poglej še kako je z nitko - lahko sam napneš novo nitko ali menjaš celo glavo? (cena?)

staršem sem vzel tole - dobiš še eno baterijo zraven.. kako se obnese še ne vem.. za kaj več jima pridem pokosit z motorno
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
dobro vprašanje - žal nimam odgovora.

Sam bi zbral tisto:
- ki ima več garancije
- je lažja
- ima kakšen ročaj več, da lahko mal preprimeš med košenjem
- ima kakšno baterijo več (oz. primerjaj cene dodatnih baterij - mogoče boš to kmalu kupoval)
- če ne boš kupoval dodatne baterije - kako hitro obstoječo napolniš
- poglej še kako je z nitko - lahko sam napneš novo nitko ali menjaš celo glavo? (cena?)

staršem sem vzel tole - dobiš še eno baterijo zraven.. kako se obnese še ne vem.. za kaj več jima pridem pokosit z motorno

Ja saj jaz gledam nekaj podobnega kot si ti vzel staršem in sicer to za 215€:


Kakšna je razlika razen v 36V bateriji in širini reza nevem, bom pregledal, upam da ima bosch kak primerjalnik. Za širino reza mi je sicer vseeno ker jo bom itak imel samo za robe kosit. Tako čez prst imam za ene 200m robov. Nimam občutka tudi glede baterije kaj se da s takšno baterijo naredit. Eno opcijo pa imam za cca. 130€ to Black&Deckerco za res veliko baterijo 4Ah. Mi pa ni pri njej všeč da od spredaj nima tiste blokade (obročka), kolikor je to seveda uporabno pri košnji robov....

 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
Med tvojo in mojo je 100€ razlike - v same funkcionalnosti se pa nisem spuscal.. za 200 tm robov - ena baterija pomoje ne bo dost? A bencinska pa ni opcija?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Sam imam najcenejšo Makito na 18V. Dela, pokosim kar rabim, je pa glede na prejšnjo 220V black&decker švohnejša. Mi pa odtehta da je cordless, pač treba kje 2x potegnit pa je :)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Pozdrav! Za tiste ki se kaj spoznate na te silkarice, me kot prvo zanima kaj kupujete oz. kaj je za kupit glede teh baterijskih kosilnic na nitko? Cene so od... do... Gledam nek Bosch, okoli 200EUR 2,0Ah baterija 36V. Zdaj pa še beseda glede teh voltov. Gledam da so pretežno 18 ali 36V baterije. Dostkrat imajo te 18V več ah kot te 36V. Torej čisto laično kaj pomeni zame če je ta Bosch 2Ah in 36V, Black and Decker pa je 4Ah in 18V? Po teži sta nekje enake, BlackD je ene 50EUR cenejša. Torej??? Kaj je še treba biti pozeren?

Hvala....

Sicer druge firme, ma tko za občutek.
Imam v uporabi nitkarce na 56V, 40V(2mm laks) ter 20V(nožek ali 1,6mm laks)

56V reže primerljivo bencinskim. 1x potegneš čez 30-40cm travo in je pokošeno. Če je trava res zelo gosta, rabiš potegniti 2x.
40V v isti travi obvezno 2x čez, v gosti še večkrat. Sej gre, ma si počasen.
20V je hec za nizko, redko travo, urejanje vogalov vrta. V konkretni travi ne narediš nič
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Sicer druge firme, ma tko za občutek.
Imam v uporabi nitkarce na 56V, 40V(2mm laks) ter 20V(nožek ali 1,6mm laks)

56V reže primerljivo bencinskim. 1x potegneš čez 30-40cm travo in je pokošeno. Če je trava res zelo gosta, rabiš potegniti 2x.
40V v isti travi obvezno 2x čez, v gosti še večkrat. Sej gre, ma si počasen.
20V je hec za nizko, redko travo, urejanje vogalov vrta. V konkretni travi ne narediš nič

Zanimivo, torej praviš da se z voltažo viša tudi sama moč kosilnice? Zanimivo, hvala za razmislek sicer pri meni visoka trava ne pride v poštev, je pa koristen podatek.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Med tvojo in mojo je 100€ razlike - v same funkcionalnosti se pa nisem spuscal.. za 200 tm robov - ena baterija pomoje ne bo dost? A bencinska pa ni opcija?

Ja saj... pa gledam da ima ta dražja Bosch okoli 4kg, kar razlika z npr. Deckerjem ki ima 2,9kg. Bencinsko odkrito povedano imam, sem jo dedoval ampak niti slučajno ne mislim poslušat tega dretja. Ali pa tako tuli samo ta moja :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Zanimivo, torej praviš da se z voltažo viša tudi sama moč kosilnice? Zanimivo, hvala za razmislek sicer pri meni visoka trava ne pride v poštev, je pa koristen podatek.

Moč ni direktno pogojena z voltažo. Je pa konstrukcijsko lažje narediti močnejši motor pri višji nazivni napetosti.

V praksi je tako, da razen izjem kar velja- višja voltaža=višja moč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in AvtoFun

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Če bo kaj pomagalo: Če pogledam starejši sesalnik na baterije, ki ima že rahlo slabo baterijo gre pri njemu takole..ima 2 hitrosti..če ga daš na maksimalno (maks moč oz. maks tok), umre baterija v roku 20 sekund. Če ga imaš na nižji hitrosti lahko sesaš z njim 15 minut (lahk prideš stestirat ;) ). Skratka baterija ima resen problem z visokim tokom.

Kaj bi to lahko tebi koristilo?
Čez nekaj časa, ko bo baterija upehana bo imela enak problem z visokim tokom, ki pa ga bo 18V sistem imel (za enako končno moč) mnogo višjega (dvojnega) napram 36 V sistemu.
Torej, če imaš namen imeti zadevo dolgo časa, raje nabavi tako z višjo voltažo, ker bo delala na nižjem toku, kar ti bo omogočalo korektno dolgo delovanje tudi po nekaj letih, ker bo itak glavni problem v bateriji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Če bo kaj pomagalo: Če pogledam starejši sesalnik na baterije, ki ima že rahlo slabo baterijo gre pri njemu takole..ima 2 hitrosti..če ga daš na maksimalno (maks moč oz. maks tok), umre baterija v roku 20 sekund. Če ga imaš na nižji hitrosti lahko sesaš z njim 15 minut (lahk prideš stestirat ;) ). Skratka baterija ima resen problem z visokim tokom.

Kaj bi to lahko tebi koristilo?
Čez nekaj časa, ko bo baterija upehana bo imela enak problem z visokim tokom, ki pa ga bo 18V sistem imel (za enako končno moč) mnogo višjega (dvojnega) napram 36 V sistemu.
Torej, če imaš namen imeti zadevo dolgo časa, raje nabavi tako z višjo voltažo, ker bo delala na nižjem toku, kar ti bo omogočalo korektno dolgo delovanje tudi po nekaj letih, ker bo itak glavni problem v bateriji.

Glede te 36V baterije vse štima, edino kar me odbija da je na račun tega kosilnica težja za vsaj 30%.... sicer pa morem it prvo v eno trgovino to preizkusit ker res nimam občutka...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Evo zadeva zaključena, vzel Black+Decker STC1840EPC z 4ah 18V baterijo. Sicer je še nisem imel v roki je pa menda že doma. Javim kako bo ko preizkusim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Pred kratkim nabavl DE WALT laksarco model brez baterije v akciji. Od prej 2 bateriji 18V 4ah iz kufra z vrtalnikom. Bodo baterije vsaj laufale.
Lahka zadeva , hec po zvoku , kosnje tam 100 kvadratov. Zadovoljen.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Evo zadevo včeraj sestavil, napolnil in prvič na hitro pokosil, ni kaj rečt, okoli sem prišel z enim polnjenjem, morem še edino malo natrenirat te naklone, mi še ne gre najboljše na momente, nisem nikoli kosil s temi silk kosami... edino kar me moti pri tej B+D je to da nima pasa za okoli ramena. Bi bilo lažje čeprav je res lahka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
dobro vprašanje - žal nimam odgovora.

Sam bi zbral tisto:
- ki ima več garancije
- je lažja
- ima kakšen ročaj več, da lahko mal preprimeš med košenjem
- ima kakšno baterijo več (oz. primerjaj cene dodatnih baterij - mogoče boš to kmalu kupoval)
- če ne boš kupoval dodatne baterije - kako hitro obstoječo napolniš
- poglej še kako je z nitko - lahko sam napneš novo nitko ali menjaš celo glavo? (cena?)

staršem sem vzel tole - dobiš še eno baterijo zraven.. kako se obnese še ne vem.. za kaj več jima pridem pokosit z motorno
To Boschevo sem včeraj nabavil, danes z njo že pokosil po vogalih in okrog robnikov in sem pozitivno presenečen. Po občutku sem jo gnal ene 20 minut, baterija je bila še vedno full-power. Prednost je, da je res lahka, z dvema ročajema zelo ergonomska in še lepo se zloži, da zavzame minimalno prostora.
Zaenkrat top nakup, hvala uporabnik ncnifrej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.961
811
113
To Boschevo sem včeraj nabavil, danes z njo že pokosil po vogalih in okrog robnikov in sem pozitivno presenečen. Po občutku sem jo gnal ene 20 minut, baterija je bila še vedno full-power. Prednost je, da je res lahka, z dvema ročajema zelo ergonomska in še lepo se zloži, da zavzame minimalno prostora.
Zaenkrat top nakup, hvala uporabnik ncnifrej.
Super.. sam se cakam na prvi zagon :)
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Jaz imam silkarco iz Lidla, pokosim v eni rundi okrog 200m, ena baterija je dovolj. Pa imam nekje 40m hude, trde trave za pokositi. Tam se malo napenja, grem skozi počasi in tudi dvakrat, če je potrebno, ampak gre. Kolesce na koncu je res super za kositi ob betonski škarpi. Bencinsko bi rabil, če bi imel samo divjo, trdo in visoko travo. Kupil sem 4 cele moteke, kar tiste od enake firme (grizzly tools), z poštnino so stali 30€, na sezono pa porabim 2 moteka.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Jaz imam silkarco iz Lidla, pokosim v eni rundi okrog 200m, ena baterija je dovolj. Pa imam nekje 40m hude, trde trave za pokositi. Tam se malo napenja, grem skozi počasi in tudi dvakrat, če je potrebno, ampak gre. Kolesce na koncu je res super za kositi ob betonski škarpi. Bencinsko bi rabil, če bi imel samo divjo, trdo in visoko travo. Kupil sem 4 cele moteke, kar tiste od enake firme (grizzly tools), z poštnino so stali 30€, na sezono pa porabim 2 moteka.
Jaz imam še bencinsko Ramda, kupil sem jo nekaj let nazaj, sedaj sem jo dal naprej tastu v uporabo, ker ima en strm breg za kosit.
Pri bencinski mi je šlo na živce, da sem jo vsakič 5 minut verglal, da je sploh vžgala, da sem jo potem 10 minut uporabljal.
Nerodna za shranjevat + težka za delat z njo.

Pri baterijski sedaj je milina in tudi Boscheva ima tisti kolešček, super uporabna zadeva za robnike ja.
Dodatne motke sem pa tudi sam naročil na zalogo. :zmaga: