Akku za motocikel

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Ste že slišali za Li Iron akumulatorje? (ne Li Ion).
LiFePO4 = kemijska oznaka.

Dobijo se tudi za motorna kolesa.

http://www.shoraipower.com/

To bi naj bilo nekaj najboljšega pod "soncem"?
smile-1.gif
napram navadnim, agm in gel akumulatorjem.

Le cena je malce bolj zasoljena.

So izjemno lahke, le petino teže imajo napram "navadnim".

Pri nas sicer poznajo tovrstne akuje, vendar ne za motorna kolesa očitno.
http://www.akumulator.si/index.aspx?source=katalog&kategorija=23
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Brezveze, sej ne menjaš vsako leto akumulatorja, da bi se ti splačal tale LFP. Razen če gledaš zaradi teže, ampak dvomim, ker zaradi 5kg na cesti ne pridobiš kaj
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pač nova tehnologija, mogoče se bo prijelo a ne. Akumulatorji so še vedno šibka točka vozil.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
V kakšnem smilsu šibka točka? Da lahko po petih letih crkne ali pa se sprazni, če pozabiš luči ugasnit
smile-1.gif


Se mi bolj šibka točka zdijo servisi na 6kkm pri motorjih in zadeve, katere akumulator napaja.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Drugače imaš ta tip akumulatorjev za električne skuterje - poglej npr. na eskuter.si, tam so Li-Po akumulatorji v bistvu tega tipa če malo pobrskaš naokoli po netu. Po mojem za navaden motor običajni čisto zadosti zdržijo, kakih hudih prednosti pri navadnem motorju ni (tiste pol kile razlike), če se pa primejo bodo pa itak poceni. Bomo videli čez ene 3 leta kakšna bo cena.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Citat:
Uporabnik KarEn pravi:
Drugače imaš ta tip akumulatorjev za električne skuterje - poglej npr. na eskuter.si, tam so Li-Po akumulatorji v bistvu tega tipa če malo pobrskaš naokoli po netu. Po mojem za navaden motor običajni čisto zadosti zdržijo, kakih hudih prednosti pri navadnem motorju ni (tiste pol kile razlike), če se pa primejo bodo pa itak poceni. Bomo videli čez ene 3 leta kakšna bo cena.

lipo itak ni primern za navadn motor in podobno uporabo. v primeru da ostane nek porabnik lahko zgori cel motor. lipo se namreč ne sme spraznit pod 3v na celico. v najslabšem primeru pride do samo vžiga v vsakem primeru pa pride do opaznega zmanjšanja kapacicete ali odpovedi celice.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Se mi je zdelo da nikoli ne bodo za navadne motorje. Sam sem ravno par dni nazaj novega namontiral. 42eur za mojega...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Ker je na moji 600cc hornetki l.07 aku šel v večna lovišča prosim za informacijo kje najugodneje kupiti novega in na kaj moram biti pozoren (kupujem prvi aku za motor). Aja to da moram paziti na + pa - ob priklopu vem
evil.gif
, bolj me zanima če so kakšni haklci kje.
Aja lokacija Lj. in okolica.
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Delko v BTC-ju, next to Conrad. Vzemi ven starega in pojdi tja, pa ti dajo drugega. Vejertno cca 40 EUR. Mogoče niti ni šel v večna lovišča, ampak samo izpraznjen zaradi zime. Mogoče kakega kolega ki ti posodi polnilec?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
S polnilcem sem poskusil, pa utripa in po navodilih piše, da je baterija v tem primeru mrtva. Hvala za info!
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Napetost je blizu 0v. Če bi z nečim dvignil napetost, bi potem lahko normalno dofilal. Seveda akumulator po tako globokem praznenju ni več tak, kot prej. Za kakšno sezono ali dve bi pa še bil.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Možno da. Ampak se je treba vprašat če se splača za 35-42eur kolikor stane nov tvegat nekje ene 100 ali več km od doma, po možnosti pozno zvečer, ostat na cesti zaradi akumulatorja.