Aio ali 17 inch laptop

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Živjo,

ker v domačem delovnem kabinetu nimam veliko prostora, bi se rad znebil starega pcka z monitorjem in škatlo in ga zamenjal za nekaj bolj udobnega - brez kablov, zvočnikov itd. Verjetno bi bila rešitev Aio pc ali pa 17 inch laptop?

Ko malo prebiram, sem zasledil članek, kjer je HP delal neko raziskavo in prišel do ugotovitve, da je trenutno na svetu cca 600 mio desktop mašin v gospodinjstvih starejših od štirih let. Velik procent teh gospodinjstev bo v naslednjem letu menjalo domači računalnik in ga zamenjalo prav za All-in-one pc. In res je v njihovi ponudbi zaslediti nove Aio pcje.

Torej, sem povprečni uporabniki, ki bo dal nekaj več za domači računalnik in se s tem rešil kablov. To, da za enak oz. manjši denar dobim škatlo, ki je hitrejša in povrhu vsega še lažje nadgradljiva, mi ni potrebno razlagati. Rabim excel, word, internet, snemanje filmov, osnovno urejanje slik.

V Big bangu sem gledal HPjev Aio Pavillion 27 inch in moram rečt, da me je plastični feel precej zmotil. Sicer ima pa dobre konfiguracije. Imac-a nočem, ker nočem imeti težav z office-om. Kje sploh imajo takšne računalnike, da jih človek lahko malo pogleda? V velikem Big bangu v btc so imeli na voljo dva:(

Še ena opcija je 17 inch laptop, ki bi verjetno zadostoval za moje potrebe in bi ga lahko tudi prenašal po stanovanju. To bi bil sicer plus, ni pa nujno, ker imam za te potrebe 13 inch yogo od Lenova, ki mi super služi. Od 17 inch laptov sem na netu zasledil le Dell Inspiriona, ki naj bi bil prvi 17 inch tablet in laptop v enem. No, tablet bolj težko verjetno.

Želel bi si SSD disk, I7 procesor, touch screen bi bil velik plus.

Imate kakšen dober predlog? Ali sploh kdo uporablja 17 inch laptop, Apple jih recimo ne dela več že nekaj časa, če se ne motim? Ima kdo doma kakšnega dobrega Aiota, Yoga Home mogoče?
smile-1.gif


pozdrav.gif
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Cool, na to opcijo pa nisem pomislil. Bom še malo pogledal samo monitorje in mini računalnike.
zmaga.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Z MS office na Macu imam manj težav kot z istim na W10. Generalno pa itak: Mac - težave? Kaj je to?
wink-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
pa rabis dodaten racunalnik? ker lahko vzames samo monitor, tipkovnico, mis... in vse skupaj priklopis na yogo.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
@McGiver, ne upam. Zelo so mi všeč Applovi izdelki, ampak poznam par primerov, ki so imeli težave z različnimi excel datotekami. Tega si pa ne morem privoščit.

@Blazko, rabim. V flatu smo štirje, tako da je fino imeti dva računalnika. Pogosto tudi yogo vzamem s seboj in doma ne ostane nič. Prav tako ima yoga samo 128GB diska itd.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Tale je zelo simpatičen, thanx!. Je pa malo prešvoh - bi želel kar i7 procesor, 16gb rama ter samostojno grafično, da bo za nekaj časa mir.

Microsoft Surface Studio je res lep in zmogljiv kos, ampak je na žalost predrag:(

Asus Zen Aio Pro bi bil recimo top; ima odlične review-je, tudi editor's choice pri PC magu npr. itd. Je pa na žalost v Srbiji, kjer bom nabavljal, nedobavljiv.

Še en comp, ki mi je padel v oko, je DELL XPS Aio 27 . Tudi odličen glede na teste. V Srbiji še nisem spraševal, ampak dvomim, da je dobavljivo. Že v Sloveniji smo tukaj švoh, tam pa sploh.

Varianta, ki se jo povsod da dobiti je pa HP Envy 27 . Zgleda ok; lep design, solidne ocene, priključki precej pri roki, vse komponente ima v stojalu. Nisem pa nekako pristaš HPja; že po njihovih spletnih straneh je vse bolj namenjeno podjetjem brez tistih oblikovanih prezentacij izdelkov:))Moti me tudi tudi tipkovnica z majhnimi smernimi tipkami (ok, se da menjati) in to da bi mi zaradi oblike zavzel nekaj centimetrov, ki jih v svojem delovnem kabinetu nerad izgubljam. Vem, mam čudne zahteve, ampak tale model na mizi zavzame več prostora kot npr. zgornji compi; ima podstavek skoraj tako dolg kot je monitor, napajalni kabel gre direktno iz tega podstavka zadaj, kar pomeni dodatnih vsaj 5cm za podstavkom itd:))

Nekaj bom že našel, do takrat bom pa s staro mašino obdan s kabli že preživel:)
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Lenovo je po mojem dobra izbira. Poleg vzdržljivih laptopov za poslovno uporabo, so tudi compi za personal use zelo dobro izdelani - tak je vsaj moj občutek glede na izkušnje s svojim prenosnikom in glede na nekaj modelov, ki sem jih na hitro uporabljal. V Big Bangu so tudi imeli npr. dva All in One Pcja razstavljena - precej osnovni Lenovo in velikoj dražji Hp Pavilion in je bil občutek izdelave pri Lenovo veliko boljši.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Tud jest mam službenega Lenovota pa sem zadovoljen...

Sem naročil tegale AIO-ta pa poročam kako se obnese...
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Zadevca je doma... Prvi vtis zelo pozitiven... Všeč mi je ker je miza končna prazna...
smile-1.gif
Samo tipkovnica in miška... Dela popolnoma neslišno, v primerjavi s starim prenosnikom, kjer se je ves čas zaganjal ventilator...SSD disk zažene W10 v 5 sekundah... EON (Telemach TV) dela brez zatikanja... Download ne ''ubije'' računalnika in ga čisto oslabi... Mislim da bo za domačo uporabo več kot dovolj... Kupit moram edino še zunanji optični pogon...
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik girisan pravi:
Zadevca je doma... Prvi vtis zelo pozitiven... Všeč mi je ker je miza končna prazna...
smile-1.gif
Samo tipkovnica in miška... Dela popolnoma neslišno, v primerjavi s starim prenosnikom, kjer se je ves čas zaganjal ventilator...SSD disk zažene W10 v 5 sekundah... EON (Telemach TV) dela brez zatikanja... Download ne ''ubije'' računalnika in ga čisto oslabi... Mislim da bo za domačo uporabo več kot dovolj... Kupit moram edino še zunanji optični pogon...

zmaga.gif
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Evo, jst pa naročil HP Envy AIO 27. V Harvey Normanu sem imel možnost videt sorodnika, ki ima 34 inch ukrivljen zaslon in je res lepo izdelana in dobra mašina. Računalik dobim čez cca 14 dni. Komaj čakam, da postavim računalnik in se s tem znebim kište pod nogami, kabla do tipkovnice in miške, mini zvočnikov in njihovih kablov, nekega wireless adapterja s kablom vred...:)