Agencije za zaposlovanje

Firbcnez

Pripravnik
16. jul 2014
37
0
6
Teh agencij je pa kot blata. Gledaš oglase, polovica šihtov preko agencij. Pa bereš oglase "Za našega naročnika", "za uspešno podjetje iščemo", "Naš naročnik je uspešno..." zakaj ne zapišejo konkretno za katero podjetje gre? Zakaj je to taka skrivnost?
sprasujem se.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Predvidevam, da nimajo objavljenega imena podjetja, da se na to podjetje ne usuje kup pošte s prošnjami. Zato so tut najel agencijo, da opravi selekcijo za njih.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Včasih so zadaj lahko tudi tolk usrane firme, da tudi sedaj nobenega ne dobijo.

Hočejo pa top kader za 800€.
hysterical-1.gif
 

Firbcnez

Pripravnik
16. jul 2014
37
0
6
Tudi če so usrane firme zadaj, za moje pojme ima kandidat pravico, da že v štartu pri oglasu na internetni strani agencije ve, katera firma je naročnik in kam se prijavlja. Dostikrat sem se prijavil na agencijska dela pa sploh pojma nisem imel za katero firmo se dejansko sploh prijavljam. In to mi je bedno. Naj na začetku zaigrajo z odprtimi kartami... Saj sploh ne bi bil problem, če bi taki oglasi bili v manjšini, ampak ko gledaš npr. mojedelo so sami Manpower, Adecco, Interim, Kadis, Atama, Kariera,... In povsod so naročniki "uspešne firme"... Da bom pa za vsak oglas obiskoval njihove poslovalnice, da mi povejo za katero firmo gre, se mi pa tudi neumno zdi. Naj objavijo takoj ob oglasu...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Če fizično tja prideš, lahko razgovore zaračunajo naročniku.

Če pa samo kličeš ali pošiljaš maile je pa druga tarifa zgleda.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Firbcnez pravi:
Tudi če so usrane firme zadaj, za moje pojme ima kandidat pravico, da že v štartu pri oglasu na internetni strani agencije ve, katera firma je naročnik in kam se prijavlja.

Za tvoje pojme... A firma ima pravico kandidate izbirati na tak način kot želi. Če ti ne odgovarja se pač ne prijavljaš. Kaj se sekiraš? Ignoriraj, pa je.
 

Firbcnez

Pripravnik
16. jul 2014
37
0
6
Sicer mi je pa zanimivo, da je čedalje več agencij in čedalje več oglasov, ki jih objavljajo agencije. A to agencije kličejo firme in jim ponujajo "deal" da ko bodo iskal zaposlene naj njim to prepustijo in potem imajo oboji nekaj od tega? (€€€)? A je enotna mesečna tarifa katero si od zaposlenega vzame agencija, ker je posrednik oz. koliko plača naročnik za to uslugo? Ali je to odvisno od višine plače? Koliko je najmanjši znesek? Kdo ve?
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Mah trg dela je v totalnem k.... Dela, katera pa ima objavljena zavod za zaposlovanje pa so vsa fiktivna, oziroma že nekdo čaka da bo dobil delo ker je dogovorjeno, vendar zaradi formalnosti (pridobitev sredstev...) morajo objaviti delo.

res katastrofa na trgu dela
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
trg dela je luknjast kot naše ceste...

do pred kratkim sem bila sama jobless in vem za oglase preko agencij. da vas pa vse skupaj potolažim tudi naši severni sosedje oz. njihova podjetja iščejo kader prek agencij, saj neko selekcijo naredijo že tam.

razlika me slo in at agencijami je pa ta, da ti pošljejo mail, če bi bil zainteresiran za to pa to, pa pokličejo te. ne rabiš it direktno na agencijo, vse gre on line. prvi razgovor z eno od at agencij sem opravila preko skype-a
smile-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Izogibajte se teh agencij, kolikor se le da. Pod istimi pogoji lahko delodajec posreduje prosto delovno mesto, brez da posreduje svoje podatke na napotnicah zaposlenim. Zavod lahko izvede potem v svojih prostorih razgovore, potem pa brezposelne ki ustrezajo pogojem pošljejo do delodajalca.
V nekaterih agencijah, je pa veliko takšnih podjetij, ki so kršile zakonodajo in so na seznamo slabih delodajalcev. Ne rečem da so vsi delodajalci v agencijah na tem seznamu, ampak najdejo se primeri in se lahko hitro opečeš. Ko si enkrat v takem podjetju zaposlen, te lahko imajo v šahu, ti sploh ne plačujejo redno plače, nimaš plačanih prispevkov in podobno, pa lahko se nad tabo vršijo mobingi ipd. Ti pa če daš odpoved nisi opravičen do socialne in nadomestila za brezposelnost. Moja skor vsak dan šimfa, ko se to dogaja, ker dela na zavodu. Pa ne more nikomur pomagati, ker imamo v Sloveniji zakonodajo takšno, ki je bolj naklonjena barabam. Potem pa res ni čudno zakaj gre sposoben kader delat v tujino. Jaz vedno rečem tako, da kdor samega ceni in je strokovnjak na določenem področju bo šel delat tja, kjer je za svoje delo primerno plačan. Pri nas je največji problem ker se ceni samo poceni delovna sila, ne pa strokovnost ljudi.
 
Nazadnje urejeno:

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.563
21
38
Škofja Loka
Kako se prepozna agencijo in kako le podjetje, kjer se zaposli?

Menda agencije poberejo nekaj denarja, samo od koga, zaposlenega, vsak mesec?
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Agencije dobijo lepo plačilo od firme za katero delajo selekcijo kadrov. Potem pa ali se zaposliš na firmi ali pa v agenciji. Če se zaposliš direkt na firmi, ne plačuješ nič, če pa na agenciji, ki firmi mesečno izstavi račun za tvoje storitve, ti pa mesečno trgajo od plače svojo provizijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pa agencija ti 0 ne trga od place...ampak mora delodajalec x% vec nakazat koker ti dobis potem na racun...

Na sami spec. Ti nimas postavke agencije...
 

dominic

Pripravnik
18. okt 2009
191
0
16
42
vedet je potrebno ali je agencija le posredniska ustanova, ki je v slo, in ima sedes v tujini...ali je prav slo agencija, ki isce delavce za zunanje firme...taboljse so tako selekcionirane, in ce se ze odlocis, raje sodelovat z zunanjimi...podjetje in agencija imata pogodbo...ponavadi pa je tako, ce ze...se da zmeint za dnevnice,m kilometrino in se kaj...se vedno bolje, kot delat pri nas za minimalc...naj mi vtrga 100€, se vedno so jih, ampak pri nekaterih se to povrne nazaj, kot bozicnica, ali 13 placa...nebom delal, kaksne reklame katere so to...so pa v zadnjem casu kar zategnile pasove, skoraj da vse agencije...vsaj kolikor mi je znano preko ljudi, ki jih poznam, ki delajo preko njih...se vedno pa zasluzijo vec kot pri nas, ceprav naredijo dnevno do 200km ( na delo in nazaj)...pa vrjetno je tukaj, kar nekaj taksnih ki so zaposleni v tujini...

avstrija ima kar lepo urejeno glede tega, prav tako nemcija, kako je drugje nevem...in ce ni po predpisih, se jim organi hitro vsedejo na prste...

od slo agencij pa prste vstran... =)...nisem se slisal dobre besede/reference za nasa slovenska lakomna usta...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Veš kaj je milina agencijskega zaposlovanja? Sad te ima, sad te nema. Iz danes na jutri. Samo odpovem pogodbo. In car, ki je zaposlen v Avstriji preko agencije je juri na cesti, brez vsega. Nič ne dobi, ama nič.