Agencija in razgovor

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Pošlješ prijavo na agencijo, si povabljen na razgovor. Ali imaš že na prvem razgovoru pravico izvedeti za katero firmo se gre?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Prvo pravilo, ne pošiljaš prošnje za neznano firmo. Ker je itak ****** šiht.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Če se firma skriva za agencijo (ne moreš preveriti kako posluje na ajpes, bizi) že ni ne vem kaj.
Pa še kar precejšen del od plače si odtegnejo na agenciji...

Jaz bi vprašal takoj na tvojem mestu, če skrivajo je itak mučka.
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
spet mešate jabolka in hruške (kot je že običajno za alter) preko "agencij" je več možnih poti, ena je povsem običajna, oz da so oni pač zadolženi da poiščejo določen profil, ki ga neko podjetje išče.

na prvem sestanku ti povejo področje dela, okvirno plačo načeloma pa niti ne za podjetje, to izveš kasneje, če te podjetje dejansko želi spoznat.

pri teh opcijah ti nič ne poberejo od plače, ampak jih plača naročnik da jim pač sfiltrirajo željen kader
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Mhm. No za "agencije", ki pošiljajo folk v tujino sem slišal kar zanimive zgodbe.
Mogoče je pri teh, ki posredujejo v Sloveniji, drugače...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
zgodbe pa pridejo od ljudi ki samo slišijo delo v avstriji, letijo po vseh štirih pol pa jih zadane kruta realnost, saj je vse jasno (cifre) pa si pol vsak sam izračuna, če se mu splača ali ne, saj ti noben ne lomi rok da vzameš ponujeno.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik duh pravi:
Pošlješ prijavo na agencijo, si povabljen na razgovor. Ali imaš že na prvem razgovoru pravico izvedeti za katero firmo se gre?

Mene je agencija prvič klicala na razgovor čisto informativno, da so me oni spoznali...da vidijo s kom imajo opravka. Naslednji klic pa je bil: "Firma XY išče delavca za delo XX, če vas zanima vas pošljemo na informativni ogled, da se odločite če vam delo ustreza."
 

duh

Pripravnik
21. feb 2015
44
0
6
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Prvo pravilo, ne pošiljaš prošnje za neznano firmo. Ker je itak ****** šiht.
Pa ti kdaj pogledaš zaposlitvene portale (ne od zavoda)? Tam prevladujejo oglasi agencij.

Drugače pa ja, iz preteklosti imam izkušnjo, ko mi na 1. razgovoru niso povedali za katero podjetje se gre. Tudi na 2. razgovoru mi niso, pa sem potem kar sam vprašal.

V bistvu me zanima, če obstaja kakšen člen ali karkoli, ki zapoveduje, da bi kandidat na 1. razgovoru na agenciji imel pravico izvedeti za delo v katerem podjetju se sploh poteguje. Pa je očitno to področje res tako ohlapno, da lahko npr. šele na 3. razgovoru izveš za katero podjetje se sploh gre...
13.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Jst sem samo enkrat se prijavu tko...

na razgovoru mi je rekla 1100 bruto, delal bi pa za agencijo katera dela v helli.

S 7 stopnjo in par leti izkušenj.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik tomi pravi:

na prvem sestanku ti povejo področje dela, okvirno plačo načeloma pa niti ne za podjetje, to izveš kasneje, če te podjetje dejansko želi spoznat.

Zavisi od "poštenosti" agencije... in ali je to dejanska agencija za posredovanje delovnih mest ali zgolj "agencija". Ni še dolgo, kar sem bral razpis ene t.i. "agencije" za prakso+kasnejše delo v tujini, napisani pogoji, na dolgo razloženo neko (imaginarno?) delavno mesto, brez konkretnih detajlov, niti kje točno in za koga bi se delo opravljalo. Seveda pa hočejo, preden ti dobiš kakršenkoli feedback, neko provizijo (aka članarino)
13.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Jst sem samo enkrat se prijavu tko...

na razgovoru mi je rekla 1100 bruto, delal bi pa za agencijo katera dela v helli.

S 7 stopnjo in par leti izkušenj.

Za tekoči trak je kr dobra ponudba