Age of empires 2

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo!
Čisto za štos sem se spomnil, da imam inštaliran tale špil, pa me zanima, če dejansko to še kdo igra? Včasih greva s cimrom 1:1 preko mreže, pa je še vedno zanimivo
hysterical-1.gif

Pa dosedaj sva samo enkrat "nehala", ker se je vleklo celo popoldne, zvečer sva pa obupala - preveč resoursov, "premalo" vojske, vedno sva se potolkla, nikoli pa ne do konca
bonk.gif


lp
Peter
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Jst sm tud glih zadnč se spomnu na ta špil. Sem ga pred kakšnim letom špilal online, večinoma scenarie... tko mal za zabijanje cajta. Če greš recimo death mach itak nimaš šans proti kakšnim poljakom, k so nadrkani do sekunde. Če samo enkrat za 5s recimo limit dosežeš te v momentu zjebejo.

Imam pa namen misije čez dat, čeprav mi mal najeda, ker imajo vse 75 population limit pa gre use prepočas :p
 

bmwm3csl

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
21. jul 2007
1.430
0
36
32
Domžale
Jst tud igram AOE II ( The age of kings ). Če še kdo to igra, bi lahko kdaj šli kkšno igro.
wink-1.gif
 

nuke

Pripravnik
6. jan 2008
306
0
16
jaz tudi igram s kolegom preko interneta. igramo dodatek the conquerors. tale igra je pomoje najbolj igrana strategija na svetu, glede na odigranih partij od izida pa do danes, ker te res zasvoji...

z klegom igrama na hardest proti 5 kompjutrom.. najbolje nama gre na team islands mapi, kjer je strategija da čimprej obgradiš svoj otok z zidom, da ne morjo transportat enot :D pol se pa lepo razviješ in samo buma 100 paladinov ali mamelukov naenkrat, popucaš mal tam kjer se boš naseliu an nihovem otoku okol, narediš 10 gradov in tako gre :D

ne resno. odličen špil. svaka čast mojstrom. včasih smo igrali celo poletje 4vs4 kolegi do štirih zjutraj :D
 

Appleyard

Zelenc'
8. jan 2008
1
0
1
yo! ok sam zarad te teme sm se prijavu na ta forum :D aoe 2 sem ze igral ob izidu, in zdaj po paril eltih smo se s frendi spravli igrat 2vs2 za hec in sm čist not padu :D učas tudi igrama s punco proti racunalniku kr je tud njej zakon spil hehe
smile-1.gif


tko da, ce bi kdo rad igral aoe 2 (the conquerors ali samo age of kings) naj me doda na msn andrejrozmaric@hotmail.com
 

bmwm3csl

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
21. jul 2007
1.430
0
36
32
Domžale
Jst zdej igram Stronghold Crusader, mi je še bolša, tko da če bi se kdo rad kdaj pomeril nej pove.
smile-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Zaradi takih geekov je vsak multiplayer uničen.... pa ni važno od csgo do age.


V bistvu 5 minut se tole dela in potem v naslednjih 5 minutah najhitrejši zmaga.
Hja, tule imam nekaj pripomb... :)
1. Tule gre za stari AOE2 in ne za AOE2DE, o katerem pišem.
2. Gre za vodič, kako premagati računalnik, igra proti računalniku pa ima s pravim multiplayerjem zelo malo skupnega
3. V vsakem primeru obstajajo nekaj pravila, kako najhitreje napreduješ, ampak to NI garancija za zmago in najhitrejši ne zmaga vedno. Ravno to je čar igranja proti dejanskim ljudem - ideje, ki jih imajo nekateri, so včasih zelo zanimive in tudi najbolj bizarne strategije včasih zmagajo. Kaj ti pomaga, če ti do pikice slediš "kuharski knjigi", če se pojavi nekdo, ki ji ne sledi, ampak te ob pravem času napade na pravem mestu s samo tremu švohnimi vojački.
4. Igra ponuja dva načina multiplayerja. Enega klasičnega s "čakalnicami", kjer nekdo organizira igro in čaka, da se nabere dovolj ljudi. Tukaj imaš lahko zmešane totalne začetnike in ultra profije. Drugi način pa je t.i. "ranked" način, kjer se vedno pomerijo isto rangirani igralci. Igralci pa se rangirajo na isti način, kot se rangirajo igralci v šahu, torej s t.i. ELO. Če slabše rangiran igralec premaga boljše rangiranega, pridobi več točk, kot če premaga slabše rangiranega in seveda če izgubi proti slabše rangiranemu izgubi več točk, kot če izgubi proti boljše rangiranemu. Itak pa server med seboj poveže približno enako rangirane igralce. Nekdo z npr. ELO 500 ne bo v tem načinu multiplayerja nikoli igral z nekom, ki ima ELO 1200.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Če želiš zares dobro špilati AOE2 (ni važno, katero verzijo), se je NUJNO naučiti hotkeyse. To je glavna napaka, ki jo vidim pri igralcih, zakaj ne napredujejo.

Sam sem to igro znova poskusil kakšno leto nazaj in mi niti približno ni šlo več tako dobro, kot nekoč.. Verjetno mi tudi glava več tako ne deluje, kot včasih :D Ali pa so AI nasprotniki postali veliko boljši, ne vem.. :D

Online pa nisem potem niti poskusil :)

No, včasih smo AOE2 veliko prešpilali s kolegi in moram priznati, da je poleg CS 1.6, ki smo ga tudi izpilili do konca, to najboljša igra (seveda kar se mene tiče).
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Se absolutno strinjam glede hotkeysov. Sicer če igraš zgoraj omenjeni "ranked" način, potem mogoče ni tako nujno, ker če nisi preveč dober igralec, tudi igraš s sebi podobnimi. Za nek napredek pa so nujni, ja.

Glede AI - ogromna razlika je napram 20 let stari verziji :) Jaz sem proti AI le poskusil, zdaj pa nekaj mesecev igram izključno multiplayer. Problem pri boljših AI je ravno njegova hitrost...ma ni variante, da tako hitro daješ komande, kot jih daje AI.

Tudi glede igre se strinjam. Zaradi pomanjkanja časa in drugih prioritet se iger vsaj 10 let nisem sploh dotaknil, pa še tik pred pavzo sem igral le Live for speed. Sedaj pa če že, si privoščim kakšen AoE in ja...meni osebno top 3 zadeva. :)