AC ZG-BG in BG-NI

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Je kdo pred kratkim vozil to relacijo?
Zanima me, če je možno v Lipovcu in potem na srbski strani plačevati cestnino z ba kartico direktno na avtomatski stezi rezervirani za plastiko?
Za Lipovac sem skoraj siguren, da je ena steza rezervirana samo za ba kartice, srbi pa imajo po spominu mešane steze. Am I right?
Ali so kake novosti ali spremembe na cestninskih postajah?
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Aha, tu ni problem plačati s plastiko nazaj grede.
Zdaj pa Lipovac, Šid, vse do Niša in Leskovaca. Ima kdo kakšno frišno informacijo?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Pred enim mesecem sem prevozil relacijo Ljubljana-Gevgelija v obe smeri, vsepovsod plačeval samo s plastiko (BA Maestro), nobenega problema, samo v Makedoniji je bilo sem in tja treba malo dlje čakati za potrditev kartične transakcije. Aja, sem pa vedno plačeval na mešanih stezah.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.639
1.349
113

Plaæanje putarine platnim karticama

Citat:
Plaæanje putarine platnim karticama

JP "Putevi Srbije", Banca Intesa i Pexim CardInfo su zajedničkim projektom omoguæili plaæanje putarine na svim naplatnim rampama u zemlji uz pomoæ platnih kartica.

Za plaæanje na naplatnim rampama u Srbiji više nije potrebna gotovina ni domaæim, ni stranim vozačima.

Praksa naplate putarine podignuta je na viši novo i usklađena sa standardima razvijenih zemalja, a može se vršiti karticama iz programa: MasterCard i Maestro, Visa, American Express, Diners kao i domaæom Dina karticom.

Moguænost plaæanja putarine platnim karticama je dostupna korisnicima svih platnih kartica, bez obzira da li su ih izdale domaæe ili inostrane banke.

Putarina se može platiti i business karticama, a radi ubrzavanja postupka korisnici nisu u obavezi da potpišu POS račun.

U slučaju nepravilnosti pri plaæanju platnim karticama, korisnici bi trebalo da se obrate matičnoj banci kod koje je izdata platna kartica.

Ukoliko POS terminal prijavi moguæu zloupotrebu platne kartice, inkasant ima pravo da istu zadrži.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Super, dobrodošla informacija.
Kaj so ti srbi in makedonci pri plačevanju na okence porinili pos terminal ali kako?
Je oni del AC od Leskovca do MAK meje že odprt? Lani je bil že asfaltiran, pa so ga mogoče že sprostili za promet.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Ja, daš mu kartico, on ti pa ven pomoli POS terminal, da vneseš PIN kodo.
Od Leskovca do makedonske meje je še kar ta stara magistralka.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Hvala za info, bi ti dal *, pa si jih dobil od mene lep cajt nazaj.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
437
33
28
Citat:
Ja, daš mu kartico, on ti pa ven pomoli POS terminal, da vneseš PIN kodo.
hrvati so na AC izključili PIN
cheer.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Kako izključili? Kdo ti porine kaj na avtomatski stezi za kartice?
Alfistovo vprašanje je torej na mestu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Napiše ti, lahko pa s pritiskom na gumb zahtevaš račun. Sicer pa pina za cestnino ne zahtevajo praktično nikjer. Ne pri nas, ne hrvaška, ne italija, ne francija, ne španija ...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Moje vprašanje je bilo malo nerodno postavljeno: vem, da na avtomatski stezi ne vtipkaš pina kartice, bolj je bilo namenjeno tistemu delu odgovora uporabnika kwa1, kjer pravi, da "..daš modelu kartico in to je to.... ". Na avtomatski stezi ni modela, razen če uporabnik misli avtomat. Bolj me zanima mešana steza: tam pa je v škatli model, ki mu pod nos daš tvojo BA. In pol bi on tebi nazaj skoraj moral ponuditi pos terminal. Ali pač ne?!
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Če ni vnosa PINa, ti ne ponudi POS terminala, dobiš pa seveda račun. Hrvaška je brez vnosa PINa, Srbija in Makedonija pa ga še imata. No, tudi pri nas na Karavankah delajo gužvo s tem...