A je tu kakšen trgovec z gumami?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Kaj menite o celoletni Michelinki, ki je ravno prišla na tržišče, Crossclimate 2?
Pa tudi, kje se dobi dobro ceno za dim. 275/45R20 :) Lahko na ZS.

Hvala!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Celoletne za 275....

V čem je smisel?

Kupujem pa pri Bartog ali GMT, tu se s kolegi zdilam za največji popust
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Smisel je v tem, da naj bi že toliko napredovale, da so dobre poleti in pozimi.
Pozimi je itak samo ene 3x sneg, pa zoprno se mi je ukvarjati z menjavami, (gužvo), skladiščenjem,..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974
I

Izbrisan uporabnik 474

Na 275 daj dobre zimske gume. Tudi slaba zimska guma bo boljša od dobre celoletne (v zimskih razmerah), pri širokih pa je to še toliko bolj opazno. Glede snega pa - dovolj je 1x.

Sem imel Crossclimate na 215 širini pa je bilo OK, vsekakor pa se je ESP velikokrat vklapljal. Zdaj imam 245 in 4x4 in kolikor sem zasledil po različnih forumih, je pri tej dimenzijo že precej odsvetovana celoletna oz. se že precej priporoča dobra zimska. Tam do 225 bi še naj celoletne bile OK...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Kaj menite o celoletni Michelinki, ki je ravno prišla na tržišče, Crossclimate 2?
Pa tudi, kje se dobi dobro ceno za dim. 275/45R20 :) Lahko na ZS.

Hvala!
Ce mene vprašaš, je bolje da za isto ceno kupis letne in zimske. Saj dobis kaj v se solidnem razredu. (Nexen....).
Letna 150
Zimska
Se 150
Michelin
260+
Ce imaš kaj pametnega homologirano v manjsi dimenziji, vzameš tisto za zimsko in bos na koncu dal nekaj vec sicer za montazo 2x letno, ampak na volvu pa res ne bi....
Ali pa isci dodatne feltne.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Hvala za nasvet.
Glede montaže - ne gre se mi toliko za strošek, kot za skrb in čas (delo) v zvezi s tem. Pa še PCT za obisk vulkanizerja.. :)

Če bi vzel zimske, mi po testih še najbolj izstopa Continental T850, ki pa pride tudi 240€..
A je Nexen res primerljiv, ima namreč D-D oznako? Mogoče potem raje Fulda, ki ima C-B za 170€?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Nisem se na 20".
Lahko tudi Fuldo zaradi mene probas. Jaz na 2x 16 colah nimam vecjih pripomb cez nexen. Raje vsake tri leta nove nexen, kot 6 let stare michelinke..
25 let sem na cesti, do sedaj sta mi bulastee ratale samo dve michelinke. Pred 20 leti letna mxt?, lani zimska A4. Obe pri starosti okoli 5 let (+-leto)
Glede oznak. Mogoce s kaksnim drugim modelom dobis boljse razrede?
Tako btw, nexen je prva vgradnja za Porsche Macan, Panamero in Cayene. Al je porsche zdaj ratu tak.jajc, ali pa nexen ni ravno vec korejski polizdelek. Edino ce jim placa in se ja tako "poceni" prodal korejcem.
Ne prodajam nexen gum, čeprav se iz teh objav mogoce to bere tako. Mogoce kje na fb marketu dobis se boljso ceno kot na spletu. Je kar nekaj tipov ki hendlajo z njimi.
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Kaj menite o celoletni Michelinki, ki je ravno prišla na tržišče, Crossclimate 2?
Pa tudi, kje se dobi dobro ceno za dim. 275/45R20 :) Lahko na ZS.

Hvala!
Tudi zanima, že tretje celo leto na zimskim mišelinkah, ki držijo poleti in pozimi, o teh novih mi je mehanik razlagal, naj vzamem.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Hvala za nasvet.
Glede montaže - ne gre se mi toliko za strošek, kot za skrb in čas (delo) v zvezi s tem. Pa še PCT za obisk vulkanizerja.. :)

Če bi vzel zimske, mi po testih še najbolj izstopa Continental T850, ki pa pride tudi 240€..
A je Nexen res primerljiv, ima namreč D-D oznako? Mogoče potem raje Fulda, ki ima C-B za 170€?
Continental T850 sem imel, zdaj imam Michelin top model. Ime pa pozabil kaj je. Michelin all the way!
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Jaz sem imel Crossclimate nekaj let, pa to ni to, kar oglašujejo. Resda so bile prvo zimo kar OK, vse naslednje zime pa za en K ...
Čeprav sem bil velik "zagovornik" Crossclimat gum, jih ne bi več kupil. Razen, če bi bil z Obale. Za Gorenjsko pa ne pridejo v poštev. Jebatga, lih takrat, ko pade sneg, moraš nujno nekam it z avtom, pa četudi pade sam 1 x letno.
Murphy, predvidevam ;)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi jaz lahko podam izkušnje samo za prvo zimo, ker naslednje leto je avto doživel totalko. Z crossclimate gumami :evil:
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.458
1.247
113
Iskajoč brata
Se lahko malo uštulim v temo;

Kdaj se najbolj splača kupit zimske gume, Čakam do konca oktobra, na kakšne akcije? Ali bodo šle cene noro gor in bi raje sedaj kupoval...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Po mojih izkušnjah so
Jaz sem imel Crossclimate nekaj let, pa to ni to, kar oglašujejo. Resda so bile prvo zimo kar OK, vse naslednje zime pa za en K ...
Čeprav sem bil velik "zagovornik" Crossclimat gum, jih ne bi več kupil. Razen, če bi bil z Obale. Za Gorenjsko pa ne pridejo v poštev. Jebatga, lih takrat, ko pade sneg, moraš nujno nekam it z avtom, pa četudi pade sam 1 x letno.
Murphy, predvidevam ;)
Za pozimi so baje boljše od Goodyeara celoletne (ali Dunlopa, se ne psomnim točno). So bistveno bolj zimsko orientirane, so pa zato poleti slabše.
Michelink sep a jaz izogibam tudi ostalih, ker najkasneje po drugi sezoni so trde kot kamen in neuporabne.