A garmin omogoča sledenje?

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.980
73
113
Zanima me torej, če je možno, da recimo nekje hodim, potem to pot vnesem doma na pc, in mi prikaže točke na google maps recimo?

Primer:
Recimo gremo od lj do kranja peš. Program bi mi pa potem označil pot, kjer sm hodil...

a bi za to rabil kakšen poseben program?

aja imam pa garmin xt na gsm...
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.438
4.421
113
49
Na sončni strani ALP
Nekateri cestni modeli omogočajo shranjevanje sledi. Ročni pa verjetno da vsi...
Sled si lahko ogledaš v MapSource ali Google Earth, oz. v vseh programih kateri to omogočajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, seveda to omogoča
smile-1.gif


Greš na orodja/uredi Moji podatki/sledi (mobile xt)

In si tam vklopiš ali izklopiš.

Nato pa
1. Ali priklopiš gsm na pcja in zaženeš mapsource, da uvozi sled v mapsource. V Mapsourcu imaš tudi opcijo-show in Google Earth, pa ti kar uvozi še v GE,

ali

2. Ali potegneš sled iz telefona na roko, pred tem sled v meniju na telefonu shraniš.
nahajati bi se morala .....\garmin\gpx\

Nato pa ta .gpx file odpreš ali v Mapsourcu ali direktno v Google Earthu.

Za to drugo nisem testiral...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.980
73
113
uredu. to sem iskal ja... super.

škoda, ker do sedaj ni bilo vključeno! a kej veš koliko robe gre gor? ker vidim, da je neki zasedenost omenjena...

hvala.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede prvega pa telefon priklopiš na PC, jaz dam opcijo Masovni pomnilnik, ker imam garmina na kartici in na to zaženeš Mapsource, ki ga sam najde...

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.980
73
113
kako pa določa točke? tam sem naštima najbolj natančno. kaj to pomeni? vsakih 5m?
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Sicer ni ravno vprašanje na temo shranjevanja poti , a vseeno. Jaz sem hotel prenesti priljubljene točke iz Nuvija 660 v MapSource
vendar mi ko kliknem na prenesi napiše da v napravi ni nobene točke. Kaj bi bilo lahko vzrok temu?

Lp Vide
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
kako pa določa točke? tam sem naštima najbolj natančno. kaj to pomeni? vsakih 5m?

Če je maximum, potem na vsako sekundo, torej glede na osveževanje signala.

Sicer pa ima algoritem in ko greš ravno ne dela vmesnih točk, torej je na nek način pameten.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.980
73
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ja, seveda to omogoča
smile-1.gif


2. Ali potegneš sled iz telefona na roko, pred tem sled v meniju na telefonu shraniš.
nahajati bi se morala .....\garmin\gpx\

Nato pa ta .gpx file odpreš ali v Mapsourcu ali direktno v Google Earthu.

Za to drugo nisem testiral...

gledam v gpx mapi, pa je samo en star posnetek ene poti. novih pa ni. Če gledam v garminu pod shranjene poti, so poti notri... zakaj jih pc ne najde?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tam v meniju Uredi moji podatki imaš spodaj desno ukaz: Upravljaj... klikni in izvozi gpx datoteko.
To je datoteka current.gpx mora biti notri vse po tej operaciji...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je to, sem prej preveril, samo "upravljaj" moraš klikniti in izvoziti gpx pa lahko uvažaš vse v Mapsourcu ali direkt iz datotek current.gpx.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.980
73
113
a more biti gsm priklopljen na pc?

ker jest ne vidim opcije izvozi!

Ko v shranjenih poteh kliknem pot, in potem kaže podrobnosti, kliknem uredi in imam opcije le preimenuj, barva, prikaz na zem., izbriši...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Narobe gledaš.
Klikni na "Uredi Moji podatki" in NE potem dalje na Sledi...

Ampak v tem meniju imaš spodaj ukaz....

"upravljaj" "nazaj" <--- to niso ikonice ampak ukaza porgrama

In ko klikneš upravljaj se odpre okno.

GPX Upravljaj in imaš tam uvozi in izvozi gpx...

Ko to narediš pa lahko priklopiš na PCja ali prekopiraš current.gpx na računalnik.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ta ukaz "Upravljaj" namreč izvozi vse podatke v gpx, tudi rute, sledi, waypointe...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.980
73
113
no, to smo zrihtali... samo zdej mam celo zmedo! jest sm shranil 3 poti. in vidim zdej, da mi je v 2 poti shranilo iste podatke. če v google mapsu izklučujem poti, se pri 2. in 3. kaže ista pot. ena k sm jo naredil dop, in druga, zvečer.... to morem še mal naštudirat!
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Sled se ponavadi začne snemati vedno ko vklopiš napravo in se premakneš - seveda če nimaš možnosti Izklopi sledenje, zato vidiš prikaz iste poti večkrat, vendar so podatki vključno z datumom drugačni,
Določeno pot v GoogleEarthu vidiš tako da ostale ki te ne zanimajo odkljukaš.jo prilepiš v prazen MapSource in potem pogledaš v GoogleEarthu.
LP