600taki in pospeševanje

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Tisti s 600 mlinčki...vam pri pospeševanje s prvo prestavo dvigne (dviguje) kolo?

Pa naj ne izpade kot (samo)hvala koliko komu..ker meni to dela (vsaj mislim da, ker mi postane mehka balanca)...pa ne vem kako se tega losat...ker obtežen je motor je tako ali tako s 100 kilogrami, nagnem se za moje pojme tudi naprej...pa vseeno dobim tisti zoprn občutek da/ko zgubljam nadzor na krmilu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če preveč pritisneš, potem tudi v 2. 3. vleče na zadnje kolo, tako da je rešitev v bolj zmernem pospeševanju.
Tak pač je to
smile-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Pri mojem ga ne dvigne. Samo malce mehkejša balanca postane, ker je ravno na meji. Če pa vmes malce gas spustiš, da se vilice posedejo in spet nabiješ, potem je pa druga pesem. Najlažje je pa, če daš koga zadaj gor.
evil.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Si že preveč domač z motorjem?
grims-1.gif

Moj moped ima sicer malo več kot 600 ccm, ampak se mi vse pogosteje dogaja da postane balanca "čisto lahka", kar je pri slabši cesti precej neugodno, saj ti hoče balanco spuliti iz rok. Če pa gre prednje kolo v zrak, pa je ob ponovnem pristanku shimmy tako močan, da resno razmišljam o nakupu blažilnika krmila. Ima kdo kakšen pameten predlog, kje nabaviti omenjeno reč?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Rešitev je v 500ccm :) (imam cbf-ko). Ne dvigne (vsaj ne zlahka, pri običajnem pospeševanju, sicer se vse da), malce premalo ima za to.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
hehe

sem se spomnil scene. tdm, trije kufri polno naloženi + jedina zadaj. križišče tivolska celovška. malfrajerisanja, hitro pospeševanje in po zadnjem bicili. sem bil trd k..mrtu macek.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Si že preveč domač z motorjem?
grims-1.gif

Niti ne, samo paše ga kdaj pritisnit
evil.gif
)

Prej sem iz preventive raje to delal v II. prestavi, kjer ni govora o kakem dvigovanju...tole v I. mi pa ni najbolj všeč (čeprav verjetno se ne dvigne, le pride na mejo...pa je potem krmilo lahko).

Kaj sploh je blažilnik krmila? (neke vrste amortizer za pomike krmila levo desno?..se mi zdi da sem nekaj takega nekje zasledil).
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Si že preveč domač z motorjem?
grims-1.gif

Niti ne, samo paše ga kdaj pritisnit
evil.gif
)

Prej sem iz preventive raje to delal v II. prestavi, kjer ni govora o kakem dvigovanju...tole v I. mi pa ni najbolj všeč (čeprav verjetno se ne dvigne, le pride na mejo...pa je potem krmilo lahko).

Kaj sploh je blažilnik krmila? (neke vrste amortizer za pomike krmila levo desno?..se mi zdi da sem nekaj takega nekje zasledil).

jup. blažilnik, utrjevalec..ena zadeva, ki ne dovoli opletanja, mehkega krmila.

btw
v prvi gre okol in okol, ne sam na zadnje. in isto velja za drugo in tretji, če dost hitro šaltaš in dost velik obrneš zapestje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
To je v kombinaciji s sklopko.

Jaz mislim na zadnje kolo, tako da imaš že v prestavi (spuščena sklopka) in zgolj naviješ gas (nekako sem povsod zasledil da na tak način 600-ke ne spraviš na zadnje kolo - brez pomoči ali sklopke ali s tvojo pomočjo - torej tvoja sila/teža).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
To je v kombinaciji s sklopko.

Jaz mislim na zadnje kolo, tako da imaš že v prestavi (spuščena sklopka) in zgolj naviješ gas (nekako sem povsod zasledil da na tak način 600-ke ne spraviš na zadnje kolo - brez pomoči ali sklopke ali s tvojo pomočjo - torej tvoja sila/teža).

matr če sem ob prvi vožnji z apn6 direkt spustil sklopko in gasa, pa je šel po zadnji
redface-1.gif
pa da na 600 nebi...
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
moj se pa ne dvigne če samo gas navijem, ga moram še malo cuknat... razen če je fejst fejst groba podlaga ga dvigne za ene 5cm... je pa res da ni 600tak....
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Cisto navaden "pojav". Jaz imam prvo samo za res pocasno voznjo, in seveda speljevanje. Prav tako se mi podobna zadeva dogaja z drugo, ce na ~8000rpm spustim gas in potem takoj privijem. Tolko da pocepne, potem pa ga malce privzdvigne.
Samo mi je prevec skoda motorja, da bi se z njim po zadnji vozil. Tako ali tako se 98% casa vozim do 5000obratov - lagano sportski.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
@vincent: blažilnik zgleda zelo podobno kot blažilnik pri havbi avta.....samo da je krajši in da je vpet na eni strani v okvir motorja na drugi pa v balanco.....
Upam, da sem prav napisal....
ja, in za frajerišenje po zadnjem in za dirkanje ga je baje kar pametno imeti.... jaz ga na mojih 20 konjih nisem rabil.....