2.5'' diski

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Iščem 2.5'' prenosni disk.
Za že sestavljenega sem se ogrel za Verbatim
+: 250GB, 8MB, cena)
-: dimenzije, pa strah, da ne deluej brez napajanja.
Morda kdo ima, kako je zadovoljen, dela povsod brez dodatnega napajanja?


Med brskanjem pa sem naletel še na disk s 7200 obrat in 16MB predpomnilnika.

Vendar me pri tej drugi kombinaciji skrbi ali bi delovalo brez dodatnega napajanja? Ali esata potrebuje dodatno napajanje?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem kupil Freecom ToughDrive 320 GB, preko ebaya sem ga kupil mar mesecev nazaj za 120€ (disk 100+20 poštnine).

+ je ohišje, ki ščiti pred vlago in udarci, še večji plus pa je vgrajen USB kabel (dobiš zraven tudi podaljšek). Do sedaj mi je delal na vseh računalnikih.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Ne poznam tega diska.

Ampak v nekaj letih nisem naletel, da bi USB 2,5" zunanji disk zahteval zunanje napajanje, 99% je šlo za win prenosnike.

Sicer pa je bil zraven priložen še en kabel, ki iz drugega USBja potegne dodaten štrom, če je primarni USB prešvoh. Pa mi ga ni bilo treba nikoli uporabit.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.828
655
113
Jaz sem pred par meseci nabavil 2.5" WD passporta 500GB. Prišel je 140€, zdaj je verjetno že kaj cenejši. Ima pa samo USB priključek in ne potrebuje napajanja (nisem še videl 2.5" zunanjega diska, ki bi potreboval dodatno napajanje).
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Tudi jaz nisem nikoli potreboval napanja na USB-ju za 2.5" zunanji disk. Imam dva različna diska in na različnih mašinah (desktop in laptop). Sicer pa imam kabel, ki ima na strani kjer pride USB v PC zazdeljen na dva USB priključka, ker se mi je pa že zgodilo, da na starejših USB-jih 2.5" disk ni delal preko enega konektorja. Če sem pa vklopil kabel v dva USB porta je pa delal. Očitno starejši USB-ji ne dajo dovolj napajanja za zgon diska.
smile-1.gif


Sorry za eSata ti pa ne morem pomagat!
confused-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
hvala vsem 3:)
sam za esata mi ni nihče odgovoril:(
eSATA je povezava za prenos podatkov, ne pa električne energije.

Torej ne more se napajati preko tega.
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
Kolikor vem naj bi eSATA imel lastno napajanje, ni pa še to dejansko vključeno. Bo v prihodnosti
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Saj tudi FireWire 800 in USB v osnovi nista namenjena prenosu električne energije ...
smirk-1.gif
Aja, power pini so za okras ?
wink-1.gif

Pa elektriko gor dajejo tud za hec ?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Nisi razumel bistva. Ti si odgovoril zgornjemu uporabniku, kot da sprašuje, če je eSata povezava za prenos električne energije. Kaj katera zadeva omogoča je pa druga stvar.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
ksz:
e-Sata kabel ima načeloma 7 pinov, 3 grounde in 2 parici (http://en.wikipedia.org/wiki/ESATA), torej ni za prenos energije ampak samo podatkov.
USB je pa že v osnovi tudi za prenos energije (za miške, tipkovnice, kamere nimamo nobenih dodatnih napajalnikov).
Jaz imam na laptopu kombiniran port e-SATA/USB (http://www.nordichardware.com/news,8040.html), s tem bi pa šlo, vendar ne vem če že imamo kako tako ohišje. Prav tako bi šlo s kobiniranim kablom, kjer bi data šel v esata port, napajanje pa bi vlekli iz posebnega USB porta, ampak tud ne vem, če zadeve že obstaajajo. Ampak to sem spraševal že v posebni temi...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to zadnje kar omenjaš, esata podatki+usb napajanje za 2.5 diske obstaja, vsaj na ebayu sem našel.

sem še malo razmislil pa bom bom vrjetno kar usb ohišje vzel. pri esata na ebayu pri enih piše, da imajo mejitev glede velikosti diska, pri enih nič ne piše, pa se ne bi rad opekel. ko bo esata bolj popularen in ohišja cenejša oz. večja ponudba bom pa že zamenjal.

ogrel sem se za to kombinacijo, ki je tudi max za proračun
disk

ohišje
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Nisi razumel bistva. Ti si odgovoril zgornjemu uporabniku, kot da sprašuje, če je eSata povezava za prenos električne energije. Kaj katera zadeva omogoča je pa druga stvar.
Ti nisi razumel.
wink-1.gif


On je vprašal, če se lahko napaja preko eSATA, jaz sem pa lepo odgovoril, da ne.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Jaz imam na laptopu kombiniran port e-SATA/USB (http://www.nordichardware.com/news,8040.html), s tem bi pa šlo, vendar ne vem če že imamo kako tako ohišje. Prav tako bi šlo s kobiniranim kablom, kjer bi data šel v esata port, napajanje pa bi vlekli iz posebnega USB porta, ampak tud ne vem, če zadeve že obstaajajo.

To obstaja.
Recimo USB , err... eSATA flash ključek, ki se napaja preko USB.
Hitrostne omejitve USB so pač vedno bolj tesne...

(mislim, da ima SanDisk nekaj takega, v glavnem neki renomirani proizvajalec)
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
414
17
18
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Tudi jaz nisem nikoli potreboval napanja na USB-ju za 2.5" zunanji disk. Imam dva različna diska in na različnih mašinah (desktop in laptop). Sicer pa imam kabel, ki ima na strani kjer pride USB v PC zazdeljen na dva USB priključka, ker se mi je pa že zgodilo, da na starejših USB-jih 2.5" disk ni delal preko enega konektorja. Če sem pa vklopil kabel v dva USB porta je pa delal. Očitno starejši USB-ji ne dajo dovolj napajanja za zgon diska.
smile-1.gif
.

Kje si nabavil ta kabel, ki je razdeljen na 2 USB-ja?
Rabil bi za mojega 2.5" WD, pri starejših prenosnikih.