13. plača 2017 ozr. olajšava, ki to ni

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Verjetno se še spomnite pompozno objavljene "razbremenitve nagrad delavcem" - no, ko malo podrobneje preberš stvari (recimo: tukaj ) ne veš ali bi se jokal ali še koga vesit za muda.
crazy1.gif


S takšno dikcijo so enostavno upravični do te olajšave samo in zgolj naši "gastarbajterji" v Avstriji - saj tam je 13. in deloma 14. plača "obvezna".

Vsi ostali mora(m)jo spreminjati pogodbe, da bi zadostili zakonskim predpisom.

Najbolj boli razlaga FURSa zakaj dodatno omejuje "olajšavo":
Citat:
Ta raven oženja je nujna z vidika omejevanja zlorab, saj se s tem izključi dogovor s pogodbo o zaposlitvi zgolj na ravni posameznega delavca.

Pa koji qrac briga FURS kaj in kako imam dogovorjeno z delodajalcem "posebno" nagrajevanje - že sama omejitev olajšave na 70% "zadnje znane" povprečne plače in določitev minimalne plače, so dovolj velika varovalka, da tukaj ne more priti do zlorab.
Predvsem pa bi bil nadzor bistveno bolj enostaven. Naj mi namreč eden naj razloži, kako bo kdorkoli lahko nadziral pravilnost izplačevanja. Verjetno bodo zaposlili še X novih, da bodo nadzirali 13. plače - ta veliki prekrški bodo pa spet ostali "neobdelani".
jezen.gif


[/rant]

Pa sem se pred časom zaklel, da ne bom jamral na forumu - ampak tokrat sem moral izliti žolč.

@prijam - tvoje mnenje? Ali bi bil aneks k pogodbi v stilu: "Delavec je upravičen do nagrade, če delodajlcu glede na poslovne rezultet tako za zdi." dovolj za zakonsko čisto izplačilo?
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
2
18
Zg. Gorenjska
Prosto po direktorici direktorata bla bla... prejšnji teden. Ne. Ti moraš že decembra vedeti kakšen izid imaš in koliko mu lahko daš. Odločil se bo pa inšpektor ali imaš ok aneks.