12v na 220v razsmernik za laptop

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
mah imam kup laptopov, pa je inverter bolj generična rešitev + še za kaj drugega bo uporaben, ker gre za vikend in ne za avto
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
navaden bo dovolj.

Sicer so dandanes močnejši sinusni precej poceni.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
Točno to sem tudi jaz pomislil, potem pa preberem pri enem "ne priporočamo za prenosne računalnike" in grem v zmedenc mode :)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Ta je dejansko nekje med 150 in 300W realne moči :evil:
Ampak cena je taprava za nesinusni razsmernik
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
včasih je pri teh zadevah veljalo, da je razmerje realna : napisana moč okrog 1:8 in mislim, da je še vedno nekje tam :)

pa pri teh stvareh se raje ognem aliexpress variantam
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Upam, da lahko uporabim kar to temo?
Boljša polovica je domov prinesla tka prenosni kompresor:
kompresor ferrex.JPG


Glede na moč kompresorja (1,1kW), me zanima kakšen razsmernik bi moral nabavit, da bi ta kompresor lahko lahko vrgel v avto, se odpeljal do prve vode in in z njim napolnil SUP ali kajak?

Avtomobilske pnevmatike in kolesa je napumpal brez problema, zato mislim, da bi z ustreznim adaptorčkom, SUP tudi.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Upam, da lahko uporabim kar to temo?
Boljša polovica je domov prinesla tka prenosni kompresor:
Poglej priponko 41409

Glede na moč kompresorja (1,1kW), me zanima kakšen razsmernik bi moral nabavit, da bi ta kompresor lahko lahko vrgel v avto, se odpeljal do prve vode in in z njim napolnil SUP ali kajak?

Avtomobilske pnevmatike in kolesa je napumpal brez problema, zato mislim, da bi z ustreznim adaptorčkom, SUP tudi.
Če je v igri tole, raje pozabi za SUP ali kajak oziroma za začetek probaj doma na 220v. Kar sem ekspirimentiral s takšnim kompresorjem od kolega in SUPom, ima premalo pretoka in ropota ko hudič. Na koncu sem vzel nameski Outdoormaster Shark II na 12V (z neko kodo za popust cca. 112€ z njihove strani, ker na Amazonu ni bilo zaloge. Edino nevem a sem mel screčo, da ni bilo še ekstra DDV in carine ali so dejansko oni poravnali). Je kar fletna zadeva, če se ti ne da pumpat na roke sploh za več kot 1 SUP. Enostavno nastaviš željen tlak in pustiš, da opravi svoje, pri čemer najprej s puhalom (relativno hitro in dokaj tiho) nopolni volumen dokler gre, potem pa s kompresorjem še spravi na željen tlak (ta del je malce glasnejši ampak še vedno daleč od hoferjevega kompresorja, pa tudi traja precej manj časa, ker precej dela opravi že puhalo).

Sem sicer ciljal na to, da bo delalo z 12V "jump starter" baterijo, vendar se je izkazalo, da je tist "12V" out bolj 16+ pri polni bateriji, ker so enostavno povezane 4 litijeve celice zaporedno, in pumpa javlja overvoltage. Na koncu sem za finto vzel en voltage regulator (8-36V IN, 12V OUT) iz Alija in gor vrgel EC5 konektorje ter cigaretni vtič, da priklopim med pumpo in baterijo. Malce bulky, vendar načeloma deluje, na žalost pa še nisem imel možnosti testirati v praksi s SUPom.
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Ja Ferrex je stari Workzone (po specifikacijah identičen) in ima pretok 180L/min, torej bi za SUP potreboval cca 2 min (zdaj žal ne morem sprobat).
Glasen seveda je, ampak ni prehudo.
Sicer je primarno namen za pumpanje gum in žog, meni pa se je zdelo, da lahko to prenosno zadevo vržem v prtljažnik in vzamem na supanje. Seveda bom najprej ob priliki doma sprobal to zadevo, priklopljeno na 220 V, da vidim kako se obnese in če bo kolikor toliko ok, potem ne razumem zakaj ne bi mogel kompresorja priklopit na razsmernik (ki bi ga priklopil na akumulator).

Te namenske zadeve za pumpanje supov so seveda bolj primerne (sploh ta, ki si ga linkal), ampak dobre stanejo 150-200 EUR navzgor.
Ti torej priklopiš Outdoormaster Shark II na regulator in nato na prenosno baterijo in ne rabiš bit zraven avta? To bi res prosil, če lahko ob priliki sprobaš, kako deluje na SUPu.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Glede na moč kompresorja (1,1kW), me zanima kakšen razsmernik bi moral nabavit, da bi ta kompresor lahko lahko vrgel v avto, se odpeljal do prve vode in in z njim napolnil SUP ali kajak?

Avtomobilske pnevmatike in kolesa je napumpal brez problema, zato mislim, da bi z ustreznim adaptorčkom, SUP tudi.

Benzinski agregat, ker to je približno taka poraba kot zaganjač avtomobila.

BDW: Hofer je poleti imel komplet akumulatorski komplet "puhalnika" za blazine in kompresorja v obliki aku. vrtalnika ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Ja Ferrex je stari Workzone (po specifikacijah identičen) in ima pretok 180L/min, torej bi za SUP potreboval cca 2 min (zdaj žal ne morem sprobat).
Glasen seveda je, ampak ni prehudo.
Kolk tist pretok drži ne vem, ampak upoštevaj, da moraš dosečt tudi ustrezen nadtlak....

Sicer je primarno namen za pumpanje gum in žog, meni pa se je zdelo, da lahko to prenosno zadevo vržem v prtljažnik in vzamem na supanje. Seveda bom najprej ob priliki doma sprobal to zadevo, priklopljeno na 220 V, da vidim kako se obnese in če bo kolikor toliko ok, potem ne razumem zakaj ne bi mogel kompresorja priklopit na razsmernik (ki bi ga priklopil na akumulator).
No sej pravim, probaj, ampak po mojih izkušnjah ni ravno najbolj primerna varianta. Pa tudi kvaliteten inverter takšne moči verjetno ne bo ravno poceni.

Te namenske zadeve za pumpanje supov so seveda bolj primerne (sploh ta, ki si ga linkal), ampak dobre stanejo 150-200 EUR navzgor.
Ti torej priklopiš Outdoormaster Shark II na regulator in nato na prenosno baterijo in ne rabiš bit zraven avta? To bi res prosil, če lahko ob priliki sprobaš, kako deluje na SUPu.
Kar sem gledal, mi je ta po reviewejih deloval med boljšimi. Je pa res, da sem ga kupil po glavni sezoni in ga tako komaj parkrat uporabil. Težko komentiram, kako se obnese na dolgi rok. Baterijo sem pa pacal skupaj med novoletnimi prazniki, ko je bilo malo več časa.

Sicer pa ja, pumpo priklopim na regulator in regulator na baterijo, da ne rabim bit zraven avta. Sem sicer že enkrat napolnil in spraznik direktno iz baterije, ko ni bila čisto polna, saj takrat ni javljalo napake za overvoltage. Vseeno pa se mi ni zdelo preveč pametno uporabljat na ta način (že po zvoku se sliši da laufa hitreje kot na 12V). Z regulatorjem sem zaenkrat probal samo na "suho", torej zalaufal v kleti na suho, probal pokrit cev, da se je dvignil tlak in je vklopil še kompresor, izklopil po par 10s. Ta test je šel skozi, kaj več pa ko se mi bo dal SUP ven zvlečt in dat narazen.

Drugač pa zraven nekaterih teh pump dobiš tudi original lion battery pack. Ne vem pa, kako imajo tam rešeno, ali je dejansko reguliran output, ali je manj celic, ali pa samo pupma sprejme večji razpon napetosti. Ker teli aftermarket battery packi so bolj ali manj vsi na isto foro narejeni, kar ima pa releguliran output je pa večinoma prešvoh (pumpa rabi 10A@12V). Sicer zdaj ko imam tale regulator sem že razmišljaš, da bi lahko enostavno obesil na poljubno Hofer/Lidl baterijo za baterijsko orodje.

Težko vrjamem, da je tole uporabno za SUP, kjer rabiš cca. 300l lufta spravit vsaj na 12-15PSI nadtlaka. Mogoče če bi kombiniral obe vrjanti, samo vprašanje koliko časa bi trajala, če bi sploh uspel....