10' tablica srednjega razreda

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Torej jabolko mi ni všeč, Galaxy Tab in novi Transformer sta mi predraga, iščem nekaj za cca 300€.
Pogoji so mi 10' zaslon (seveda capacitivni multitouch) in možnost neposrednega priklopa USB medijev.

Tablico potrebujem zaradi dveh razlogov:
1. srfanje po spletu s kavča
2. priklop čitalca kartic z CF kartico z fotoaparata (mass storage device) in enostaven pregled ter izbris "neuspelih" fotografij.

3G ne potrebujem, bi bil pa GPS velik plus.

V oči so mi padli naslednji modeli, pa me zanima kakšna info iz prve roke kako se obnesejo:
-Archos G9 101
- Archos 101 Internet tablet (v čem se sploh razlikuje od zgornjega?)
-VIEWSONIC ViewPad 10
-Point of View MOBII TEGRA
-Goclever TAB I101
-HP TouchPad (z Androidom)

Malo so mi še mikavni ti (samo je že precej višja cena in bi rabil res dober razlog da se odločim):
- Toshiba Thrive AT100-100
- Motorola Xoom WiFi

Kaj pa kak kitajc? Samo bi želel res preverjeno informacijo kateri je ok, ker klonov od klonov je malo morje na ebayu...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Z 32GB bo tablica tezko mass storage device. Sploh ce so med fotkami tudi kaki HD filmi.

LP
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Nismo se prav razumeli. Na tablico bi priključil kakšno "mass storage device" iz katere bi predvajal vsebine na tablici (enako kot npr ko vtakneš usb ključ v TV in na njem predvajaš slike s ključa).

Nihče nima nič od tega ali kakšne druge ok zadeve razen Jabolka in Taba??
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tu maš kitajski klon od klona
smile-1.gif

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1379901/page/0/fpart/1/vc/1
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
za 300 eur dobis rabljenega transformerja brez tipkovnice in za par eur se usb adapter. Jaz ga uporabljam za tocno to, da lahko male jpege takoj na 10 inch zaslonu pogledam in straki pokazem. Se da pa tudi par osnovnih korekcij naredit na licu mesta, da malo pokazes kako bo na koncu zgledalo
smile-1.gif
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Novi transformer ima res tezave, stari je pa zelo dober in poceni. Jaz sem dal za mojega 250eur, pa je bil slab mesec star. Vsekakor je boljsi kot vecina tablic za to ceno.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
No, kak rabljen za 250€ bi bil prava izbira, samo najcenejši na bolhi je 350€... Potem pa še samo nekje najdem usb adapter. Disco, imaš mogoče kje kak link do adapterja, ker sem malo gledal, pa sem videl samo opcijo za priklop usb preko tipkovnice...
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
ksz

Pravkar preko OTA uradno nadgradil starega ASUS transformerja na ICS 4.0.3
smile-1.gif
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ni rootan, ker tudi prej ni bil.

Če imaš rootanega že pred nadgradnjo, se ta po nadgradnji sicer izgubi, vendar lahko root z aplikacijo RootKeeper spet restavriraš.
Sam tega nisem preizkusil, sem pa nekje prebral, koliko so nekateri že uspeli stestirati (v dveh dneh, odkar je nadgradnja zunaj).

Vse dela super hitro in brez zatikanja.
Transformer se je po nadgradnji na ICS spremenil v tako odzivno tablico, kot iPad
smile-1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
37
Glede na dobre izkusnje z navigacijami Wayteq, bi se mogoce obnesla tudi tablica od te firme. Mislim, da sem enkrat zasledil, da jih imajo tudi. Si to ze kaj gledal?
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
kaj pa na xda omenjeni problemi, imas kaksnega od njih?
steka video, zvok pretih, random reboot, zmrzne launcher,
wifi sleep policy ne dela, ....

jaz update sicer se nisem dobil, ampak se mi itak ne mudi,
ker bom pocakal, da vidim ce bodo kaksne hujse tezave v
roku 10 dni. Ga prevec uporabljam, da bi si lahko privoscil
kaksne tezave, se posebej ker mi hc dela zelo dobro.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
V dveh dneh, odkar je gor ICS, mi transformer še ni zmrznil, niti zatika se ne.
Video dela gladko, tudi preko wifi. Streamanje filmov iz zunanjega diska v mreži, preko MyNet, ki je ICS stock aplikacija, dela brez zatikanja.

Zvok na zvočnikih je res nekoliko tišji, vendar se ga da poslušati.
Jaz muziko običajno poslušam preko slušalk, da ne motim drugih okoli mene, za kakšne žurke prirejati, pa ti zvočniki niso, takrat ga priklopiš na hifi. S tišjim zvokom na zvočnikih, vsaj kar se mene tiče, ni nobenega problema.

Največ ga uporabljam za brskanja po dokumentih ali surfanje na kavču, tu je pa hitrost tako opazno izboljšana, da ne bi šel niti slučajno več nazaj na honeycomba.

Po dveh dneh uporabe imam občutek, da tudi baterija zdrži dlje časa.

Na XDA forumih sem bral o težavah, vendar se mi zdi, da so posledica "šraufanja" in namestitev različnih romov.
Sam transformerja namenoma še nisem "razdiral" in je še vse v originalni stock verziji.