1.maj (Maroko)

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
za prugamaja bi namesto na hrvaško letos skočil za en teden v afriko
grin1.gif

kakšna ideja kako najceneje dol prit? nima veze, Egipt, Libija, Tunizija, Alžirija, Maroko. . . . bilo kaj.
Trenutno sem našel najugodneje avio karto iz Milana -> Casablanca z EasyJetom.
Kakšne ideje mogoče? Izkušnje? Predlogi?
grin1.gif

hvala
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Jst sm šu dve leti nazaj v Maroko (Venice-Marakeš; Casablanca-Venice), pa je bla karta za dva mislim da okoli 600€ povratna. Je bil pa kao nizkocenovnik, kater pa se ne spomnim. Ni ravno poceni, zato pa sm šu za 3 tedne. Za en teden se ti po tej ceni ne splača. Maroko ni tako priljubljena destinacija a turiste, kot Ekipt ali Tunizija. Pa tud morje je bl tko-tko kar je obrnjen na Atlantik. Razn če rad srfaš na valovih pol je pa hudo.

lp
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
za prugamaja bi namesto na hrvaško letos skočil za en teden v afriko
grin1.gif

kakšna ideja kako najceneje dol prit? nima veze, Egipt, Libija, Tunizija, Alžirija, Maroko. . . . bilo kaj.
od naštetih - Maroko. Bo pa precejšna razlika ;Bazarji, arhitektura,puščava..Če si bolj za sprehode ob morju, potem svetujem Hrvaško..
wink-1.gif
priporočam Marrakesh, Essaourio, kak treking s kamelami,.. Včasih je imel zelo ugodne karte Myair...
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
MyAir je šel baje v stečaj.
ma ni, draga karta, z Easyjetom pride okoli 50€, samo je v Milano na Malpenzo treba prit (benz, cestnine, . . ), pa tam parkirišče za cel teden plačat. . . potem pa kar nanese.
saj se ne mislim it namakat v morje, bolj mal bluzit okol, odklopit glavo it nekam v drugačne kraje, preč od tega zahodnjaškega mišljenja, najbolje v puščavo za en teden
grin1.gif

kake so pa drugač kaj cene dol? prenočišča, hrana, pijača, ..?
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Cene dol so zanemarljive, moteč je nadležen folk. Sestra je nazadnje dobila karto Benetke-Marakeš - Casablanca-Benetke za 200€, v treh tednih je dol zapravla še 200€ za hotele, hrano in celo armado cunjc, kipcev, celo 2 tepiha sta privlekla nazaj. Vse za ta sold. + avtobusni prevozi po polovici Maroka, med drugim tudi v Fes.

Alkohola, tudi pira, dol ni, bendehovšne polno...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
ja. alkohola dol ni, tko da priporočam da si eno flašo viskija vzameš (dovoljeno na osebo) iz dutya, sicer dobiš pivo v nekaterih "sodobnih" gostilnah, ampak je cena 4+ evre za 0,25dcl. če greš izven sezone, se pravi zdele, boš se mel super, ker je manj turistov in se lahko še bol dilaš za cene. cene hotelov niso glih mizerne, so pa poceni. recimo za 40€/noč dobiš za dve osebi že spodobno tipično maroško sobo. kar je manj so v glavnem hostli, ki pa so ZELO različni. priporočam da vzameš loonely planet in se ravnaš po njem. pa seveda najnovejšega.

lp
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
letos sem bil 2 tedna čez novo leto (surfanje)

Stanovovali smo v najeti hiši, kjer smo bili edini turisti, tudi gibali smo se po neturističnih krajih.
Ljudje so zelo prijazni, dokler se gibaš po tem območju. Ko enkrat prideš v npr. turistično mesto, se stvar obrne. Res so nadležni, ampak vse vzami z rezervo in z nasmehom.

Alkohol:
1.) Male posebne trgovine kjer je cena ubijalska. za 12 maih "heinikenov" je htel 30€.
2.) Veliki supermarketi (marežan): "njihovo" žganje je dokaj poceni. Vse kaj je uvoženo pa dupla cena.
3.) Gostilne v večjih turističnih mestih: Malo pivo 3-4€

Ostala hrana in pijača:
Primer: Piščanec (oni tamali) + kruh + 2 vodi = 3-4€
Pomoje se dobi obrok tam za 2-3€ ali celo cenje. Mi smo kuhali sami, ker v bližini ni blo nekih restavracij.

Javni prevoz:
1.) Bus: 10km je blo neki 0,5€
2.) Taksi: po dnevi je zelo poceni, zvečer potrojijo cene.
2.1) taxi - pelješ se sam: cene čisto odvisne, preden se vsedeš se zmeni za ceno. cena za katero se zmeniš vedno velja.
2.2) taxi colectible: taxi bus, tukaj taksist pobira še zraven tebe druge potnike. v avtu se jih pleje tudi po 8. sedijo vse povprek.
Vedno reči res smešno nizko ceno. Jaz sem v povprečju plačeval 1€ za različne relacije. od 2-20km.

Če te še kaj zanima pa vprašaj.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Sem govoril s sestro in sem napačen podatek napisal. 80€ je bil avion v obe smeri tako, kot sem napisal, ostalo do 400€ sta zapravila za ostale zadeve. 100€ na teden po osebi za nočitve, hrano ter prevoze in kakšne cunje ter ostale spominke se da furat.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
hvala vsem
grin1.gif

no sedaj je že skoraj 100%, da jo mahnem dol čez praznike. upam, da pridem do puščave in seveda nazaj
grin1.gif

sem najprej mislil rentat avto, pa sedaj ko sem dobil info. so avtobusni prevozi dokaj OK, pa tudi taxi ni panike, bom šel kar to varianto z nahrbtnikom na bus kamor pelje pelje
grin1.gif

bom vprašal, če me bo še kaj zanimalo
zmaga.gif

nahrung002.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
ti sam pejt. dol dobiš za kadit ful pocen. ampak pazi, da te kje ne dobijo, ker pol je čuza neizbežna. hašiša je ogromno na severu, bolj ko greš na jug, manj je tega, dražje, slabša roba,... u glavnem go with the flow pa boš daleč pršu. edino kar ne priporočam je lokalni avtobus (oz za maročane), sicer je poceni, ampak gor vozijo ovce pa kure, pa bus se ustavi na vsakem vogalu.

lp
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Za daljše relacije greš tak na malo bolj konkreten bus. Za kratke pa je ta lokaln superca
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
cheer.gif

morocco here we come
grin1.gif

karti plačani, zdej pa bo kar bo
zmaga.gif

let do Tangiera, potem je plan do Merzonga prit kako noč v puščavi preživet, pa počas nazaj
grims-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Oktobra grem v Maroko oz. to bo ena izmed destinacij s križarko, sem malo pogulglal in zadeva zgleda hudo hudo hudo,
turistom prijazna država, več ali manj.

Dost pa nebi znalpovedat, bi se pa pridno držal agencij, v lastni režiji v afriko jaz nebi raje...
 

KRT

Zelenc'
13. jul 2009
20
0
1
Maroko je po mojih izkušnjah zelo neproblematičen za potovati sam. Moje izkušnje z domačini pozitivne, upoštevaš standardna popotniška pravila glede obnašanja in varnosti, pa gre.
Domačini odprti in prijazni, hrana odlična, jedel celi čas na ulici brze problemov, povezave z javnim prevozom kar dobre. Med mesti te tudi z avti kdo zapelje, samo se treba fajn pogajat, pa je ugodno (tudi taxi).
Agresivnost prodajalcev je zelo sprejemljiva, razen v Marakešu su po mojih izkušnjah bili ok.

Zelo priporočam za potovanje. Tudi za prvo potovanje v bolj eksotične dežele.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik KRT pravi:
Zelo priporočam za potovanje. Tudi za prvo potovanje v bolj eksotične dežele.

smile-1.gif

ker gre ravno za to namreč (prvo potovanje v malo bolj eksotične dežele)
cheer.gif
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Maroko, super duper destinacija. Hrana sicer meni osebno zanič (razni kus kus-i). Varna destinacija, malček nadležni domačini,alkohol se da dobit povsod, jaz sem pil pir vsak večer
smile-1.gif
. Brez razmišlanja bi še enkrat ponovil potepanje po Maroku.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
eno vprašanje, če lahko kdo deli svoje izkušnje. . .
sva splanirala nekako okvirno turo, pa me sedaj mal muči kako priti iz Merzouge (khamila) v Todra gorge in ali ima kdo kak predlog kam se v todri dat čez noč?
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
sama nisem šla v to smer, vendar ti svetujem, da enostavno preveriš v Lonely planetu
 

KRT

Zelenc'
13. jul 2009
20
0
1
V Todri imaš par solidnih prenočišč, ne vem imen, ampak ko boš prišel tja ti bo vse jasno. Ta del sem obdelal s kupinskim najemoom kombija, tako da za individualne prevoze nimam izkušenj.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
evo pa je šlo u qurac vse skup
cry12bpy.gif

skenslal avion
jezen.gif


bo treba na hrvaško spet
uf-1.gif