Sinhronizacija ure ob prehodu na poletni čas na TV

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Zanima me, če ima še kdo težave, ali če ima kakšno idejo, ob mojem problemu.
Imam Panasonic viera plasma TV in telekom kabelsko DVB-C. Ob prehodu na poletni čas, se mi ob nastavitvah ure na TV celoten TV vodič programov zamakne za 1 uro. Namreč vodič je napisan tako, kot bi spored prepisal iz časopisa, ko pa jaz na TVju nastavim novi čas in sicer GMT+2, se mi celoten TV vodič premakne za eno uro naprej, ker vleče nastavitev iz nastavitve ure TVja. Upam da se razumemo.
Torej če imam na TVju korekno nastavljen čas GMT+2, mi na TV vodiču kaže de je ena oddaja na sporedu on 16:00, čeprav je v resnici ob 15:00. IN jasno posledično se mi na informacijskem traku na dnu zaslona pokaže napačna informacija, katera oddaja je res na programu, saj mi jih kaže z enournim zamikom.
Kakšna ideja?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ponavadi traja 1-2 tedna preden jo sinhronizirajo,no vsaj tako je pri Telemach.
Nisem pa siguren kje jo prej sinhronizirajo,na TV ali na telefonu.Vem da pri enem od teh dveh traja celo večnost preden uredijo.

p.s.
Ravnokar preveril:
Ponudnik Telemach:
TV = ura pravilno sinhronizirana
Telefon = eno uro odzadaj.
 
Nazadnje urejeno:

Duro

Pripravnik
11. jan 2010
39
0
6
Težave s sinhronizacijo ure so bile tudi na IP Televiziji, konkretno Sagem TV-komunikator. Včasih je trajalo nekaj dni, da se je posodobila.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Eni pravijo, da to ni problem...

Za druge bom odprl Facebook skupino "Nehajte drkati kazalec ure(, politiki)!". (ali kje drugje, se je kdo že s tem ukvarjal?)
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Citat:
Uporabnik pazok pravi:
Kaj,če bi nastavil na GMT+1!

GMT+1 je bilo prej, samo potem mi ura na TV kaže eno uro nazaj, spored na TV vodiču potem kaže pravilno, ampak sinhronizacije pa spet ni. Obvestilna vrstica potem zopet kaže napačno oddajo (tisto ki je bila pred eno uro), snemanje pa tudi ne morem nastaviti.
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Kabelski ponudnik?

Telekom kabelska, uporabljam pa DVB-C.

Sem pozabil napisati še, da tudi informacij (kratkih opisov) oddaj/filmov ni več.
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Citat:
Uporabnik Duro pravi:
Mislim, da boš moral počakat na posodobitev s strani Telekoma.

Prijazna gospodična na tehnični "pomoči" mi je dejala, da telekom s tem nima nič
frown-1.gif
in da tak signal oni že dobijo.
Bom pa danes ponovno klical in vprašal, v upanju da dobim koga drugega
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Citat:
Uporabnik man007 pravi:
Izključi Sagem TV-komunikator oziroma prekini povezavo z modemom, počakaj par sekund in ga ponovno vključi. Meni je pomagalo.

Nimam nobenega komunikatroja, ker imam samo kabelsko, pretvodnik pa del TVja.
 

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
159
0
16
Citat:
Uporabnik DusanP pravi:
Zanima me, če ima še kdo težave, ali če ima kakšno idejo, ob mojem problemu.
Imam Panasonic viera plasma TV in telekom kabelsko DVB-C. Ob prehodu na poletni čas, se mi ob nastavitvah ure na TV celoten TV vodič programov zamakne za 1 uro. Namreč vodič je napisan tako, kot bi spored prepisal iz časopisa, ko pa jaz na TVju nastavim novi čas in sicer GMT+2, se mi celoten TV vodič premakne za eno uro naprej, ker vleče nastavitev iz nastavitve ure TVja. Upam da se razumemo.
Torej če imam na TVju korekno nastavljen čas GMT+2, mi na TV vodiču kaže de je ena oddaja na sporedu on 16:00, čeprav je v resnici ob 15:00. IN jasno posledično se mi na informacijskem traku na dnu zaslona pokaže napačna informacija, katera oddaja je res na programu, saj mi jih kaže z enournim zamikom.
Kakšna ideja?

Nastavi tako kot si imel, nazaj na GMT+1 in restartaj DVBT konvertor. Pa spet dela normalno.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Problem imaš verjetno z nastavitvami. Na Sony-ju mi dela vse brez problema ne da bi moral sedaj s spremembo časa kaj spreminjati. Naša lokacija glede na čas je UTC + 1 ne oziraje na letni čas.
 
Nazadnje urejeno:

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Citat:
Uporabnik ambient pravi:
Citat:
Uporabnik DusanP pravi:
Zanima me, če ima še kdo težave, ali če ima kakšno idejo, ob mojem problemu.
Imam Panasonic viera plasma TV in telekom kabelsko DVB-C. Ob prehodu na poletni čas, se mi ob nastavitvah ure na TV celoten TV vodič programov zamakne za 1 uro. Namreč vodič je napisan tako, kot bi spored prepisal iz časopisa, ko pa jaz na TVju nastavim novi čas in sicer GMT+2, se mi celoten TV vodič premakne za eno uro naprej, ker vleče nastavitev iz nastavitve ure TVja. Upam da se razumemo.
Torej če imam na TVju korekno nastavljen čas GMT+2, mi na TV vodiču kaže de je ena oddaja na sporedu on 16:00, čeprav je v resnici ob 15:00. IN jasno posledično se mi na informacijskem traku na dnu zaslona pokaže napačna informacija, katera oddaja je res na programu, saj mi jih kaže z enournim zamikom.
Kakšna ideja?

Nastavi tako kot si imel, nazaj na GMT+1 in restartaj DVBT konvertor. Pa spet dela normalno.

Konverter je DVB-C in je del TVja
 

DusanP

Pripravnik
7. maj 2011
97
0
6
Citat:
Uporabnik ecan pravi:
Problem imaš verjetno z nastavitvami. Na Sony-ju mi dela vse brez problema ne da bi moral sedaj s spremembo časa kaj spreminjati. Naša lokacija glede na čas je GSM + 1 ne oziraje na letni čas.

Ali imaš kabelsko in čigavo?
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Na Samsungu (LEC652)recimo, moraš imeti za poletni čas GTM+2 za zimski, pa GTM+1. Tako pač je žal.

, ki ga lahko zamenjaš samo z ponovnim zagonom plug&p...
(Si že poskusil aktivirati EIT?)
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Na Samsungu (LEC652)recimo, moraš imeti za poletni čas GTM+2 za zimski, pa GTM+1. Tako pač je žal.

Kje pri bogu nastavim to pri C652?? Pri nastavitvah časa ni, pri totalnem resetu ni, ??