Kindle

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Moram ADE pustit odprtega?

Jaz se nisem probala, pa bom. Za kobota, da mi sredi knjige ne zacne utrujati, da je zaklenjeno, jaz pa ne vem na kateri strani sem ostala...
Zaklenjene knjige pa lahko še enkrat preneseš iz ADE v Calibre in potem na kobota. Samo prej jih tam pobriši, da se ne bodo podvajale.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.325
5.938
113
Če koga zanima, obstaja plugin za calibre s katerim popolnoma zaobideš ADE in potem direktno odpiraš acsm v calibru:

acsm calibre plugin

Sem ravnokar probal na linuxu in dela bp. Tudi na kindla sem izvozil in se knjiga normalno odpre.
 

Julijasav

Zelenc'
7. mar 2022
9
6
3
Mam ga zdej 1 dan, nekaj ur branja. Zelo zadovoljen. Primarno je moral podpirat Biblos, drugače ga nebi vzel. V igri je bil še Libra 2. Ker nikoli še bralnika nisem videl od blizu me je velikost ekrana malo mučila. Bo 6 inč dost ali ne. Prevagala je nekao Atelier Rebul. Na nemškem amazonu je bil 140 EUR, pa še 24 poštnina in ovitek. Zdej vidim da je 6 dost, se da normalno brati, oči pa tudi po nekaj urah niso zmatrane, kot na tablici. V glavnem portable zadeva, ki mi je všeč, za knjige čisto dost velika in zmogliva. Najbolj pa mi je všeč tista oranžna svetloba za nočno branje. V glavnem za to ceno močno priporočam, ker je samo za cca 30 eur dražji od modela Nia.
nič slabši kot Kindle, pravzaprav je za moje pojme boljši, saj omogoča tudi nalaganje Biblos knjih, za kar je bil primarno menjan.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.482
9.987
113
kod Džej-Zija
Ni ravno novica. Sem že hotel odpret temo o tej problematiki. Zgodba je enostavna: Beletrina je knjižnicam zaračunavala izredno visoko uporabnino. Pogodba se je letos iztekla in knjižnice se niso odločile za podaljšanje. Zato je beletrina naredila svojo platformo za izposojo e-knjig in drugih vsebin, beletrinadigital.si, z najnižjo mesečno naročnino 9€. Knjižnice bojo pa prek IZUMa imele svojo platformo, cobiss ela.
Na biblosu večine knjig že zdaj ni več na voljo. Poslovni model je bil, da so morale knjižnice vsako leto vnaprej kupiti cca 60 žetonov za izposojo vsake knjige, ne glede na njeno dejansko popularnost. Če je za knjigo žetonov zmanjkalo, so jih morali po zelo visoki ceni dokupovati. Trenutno so na biblosu na voljo samo še nepopularne knjige, kjer žetonov še ni zmanjkalo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
Ampak a to pomeni, da bomo vmes brez možnosti izposoje e-knjig iz knjižnic? Če prav vidim naj bi bil nov sistem na voljo 15 dni po ugasnitvi Biblosa? Vsi pa vemo, da lansiranje novega programa/aplikacije/platforme je ekzaktna znanost in bo 100% delujoča na dan, ki ga planirajo a ne? :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Irbis

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.482
9.987
113
kod Džej-Zija
Saj smo že zdaj brez možnosti. In seveda ne pričakuj, da bo sistem dejansko deloval. Že beletrina je odprtje svoje platforme napovedovala za 25. april, pa je zamudila samo en mesec. IZUM je pa sploh znan po svoji ažurnosti.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.325
5.938
113
Za branje e-knjig si mora član namestiti ustrezno programsko opremo (Cantook by Aldiko za mobilne naprave oz. Thorium Reader za delovne postaje), branje je mogoče tudi na bralnikih e-knjig z operacijskim sistemom Android V5.1 ali novejšim, saj je treba na bralnik namestiti aplikacijo Cantook by Aldiko.

Verjetno res, da bom šel po nov bralnik z androidom. Torej, ta thorium reader jajca se da kako dekriptirat ali ne? Kombinacija calibra in biblosa je bila vrhunska.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.634
5.625
113
Se pravi Kobo odpade pri tem cobissu al kako?

to sem hotela ravnokar vprašati. Saj vse gre, vse knjige dobim. jih pa v angleščini berem...
Razen pač slovenskih avtorjev. Knjig (leposlovja) res ne bi kupovala, sem se zato včlanila v knjižnico, ampak kar nekega bralnika mi ne bodo uturili še za povrh...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.325
5.938
113
Nekaj sem našel, da naj bi starejša verzija dedrm znala dekriptirat tole readium mineštro, pri novejših so to možnost odstranili (verjetno ne prostovoljno). Če bo delalo, potem ne bo problema na nobenem bralniku, tako, kot ga ni bilo pri biblosu. Počakat bo treba, da tole zalaufajo, pa potem probat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe