Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

22. jul 2007
12.945
1.357
113
123

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
106
20
18
Jaz imam Pioneer VSX D710s (~50€ trenutna vrednost) starejši ojačevalec iz 2002 že nekaj let in se tudi zelo greje, že, ko je samo vklopljen v "stand by". Sicer še nikoli ni bilo težav zaradi tega, ventilator se vklopi samo, če dam res zelo naglas sistem. Imam zraven namontiran manjši USB laptop fan cooler, če bo prevroč poleti :D Očitno so vsi tako narejeni ti starejši ali močnejši ojačevalci.
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
129
10
18
Živjo družba.
Rabim nasvet za avdiofilski wireless/ brezžični zvočnik. Za pokrito pergolo bi imel neke dobre zvočnike, vendar ne bi vlekel kablov iz dnevne sobe.
V mislih sem imel Denon home 350 in eventualno 2 komada, ki bi jih povezal v " stereo mode".
V dnevni sobi že imam Marantz cinema 60 receiver, ki ima HEOS podporo in bi lahko z enim app-om kontroliral oboje.
Bi bil vesel kakšnega uporabnega nasveta, kaj vzeti. Denon 350, mogoče Sonos, B&W zeppelin, mogoče Triangle Borea B03 connect, samo potem verjetno rabim še kakšen network player...?
Skratka, prosim za predloge.
Hvala,
Lončk
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.005
9.074
113
EU
Živjo družba.
Rabim nasvet za avdiofilski wireless/ brezžični zvočnik. Za pokrito pergolo bi imel neke dobre zvočnike, vendar ne bi vlekel kablov iz dnevne sobe.
V mislih sem imel Denon home 350 in eventualno 2 komada, ki bi jih povezal v " stereo mode".
V dnevni sobi že imam Marantz cinema 60 receiver, ki ima HEOS podporo in bi lahko z enim app-om kontroliral oboje.
Bi bil vesel kakšnega uporabnega nasveta, kaj vzeti. Denon 350, mogoče Sonos, B&W zeppelin, mogoče Triangle Borea B03 connect, samo potem verjetno rabim še kakšen network player...?
Skratka, prosim za predloge.
Hvala,
Lončk
Imam Marantzov stereo receiver M-CR612 in WIFI zvočnik Denon Home 150.

Zadeva dela v nulo prek HEOS-a in domačega WIFI ruterja. Zvočnik ima vgrajeno Alexo, in lahko dajaš glasovne ukaze, aamo zvočnilu, receiverju zaenkrat ne.
Ko vklopim zvočnik na gumb "play", takoj se vklopi tudi rteceiver in dela sinhrono z zvočnikom.
Pa trenitno je đe malo cenejši, kot sem ga jaz kupil v času korone, kar je mali čudež.
Vse komande prek pilota na receiverju, sprejme tudi zvočnik prek WIFI-ja. ...izklop radija, menjava postaje, glasnost menjava vira predvajanja.
Lahko kupiš dva kosa zvočnikov, pa delata sinhronizirano v paru, tudi kot levi in desni kanal.
Zvočnik lahko dela popolnoma samostojno, ker ima vgrajen internetni radio.
 
22. jul 2007
12.945
1.357
113
123

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
129
10
18
Imam Marantzov stereo receiver M-CR612 in WIFI zvočnik Denon Home 150.

Zadeva dela v nulo prek HEOS-a in domačega WIFI ruterja. Zvočnik ima vgrajeno Alexo, in lahko dajaš glasovne ukaze, aamo zvočnilu, receiverju zaenkrat ne.
Ko vklopim zvočnik na gumb "play", takoj se vklopi tudi rteceiver in dela sinhrono z zvočnikom.
Pa trenitno je đe malo cenejši, kot sem ga jaz kupil v času korone, kar je mali čudež.
Vse komande prek pilota na receiverju, sprejme tudi zvočnik prek WIFI-ja. ...izklop radija, menjava postaje, glasnost menjava vira predvajanja.
Lahko kupiš dva kosa zvočnikov, pa delata sinhronizirano v paru, tudi kot levi in desni kanal.
Zvočnik lahko dela popolnoma samostojno, ker ima vgrajen internetni radio.
Super, hvala za info iz prve roke. To me je zanimalo.
Kot vidim si zadovoljen s Home 150, 350 bo pa gotovo še bolje. Sem jo šel poslušati v Sonusart in je res čist in kakovosten zvok.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.005
9.074
113
EU
Receiver podpira dva ožičena zvočnika v dnevni, in dva ožičena v kuhinji.
Za vsaki par zvočnikov ima Receiver svoj ojačevalec. Tako se lahko ločeno nastavlja glasnost vsakega para.
Home 150 je bolj za notranjo rabo in ga imam v skrajnjem kotu dnevne, da dopolni preostale zvočnike. Zanimivo je, da ima posebej ojačevalec za nizke in visoke tone, in se sliši, kot da je dosti večji, kot je videti v resnici.
350 - tko priporočajo za večje prostore, in zunaj.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.215
318
83
Stream ala Tidal ali net radio? Oba sta stream.
Itak ljudje dandanes kupujejo bolj kot ne all in one muzikalije. Tisti bolj "ozko" usmerjeni pa kupujemo specifiko po svojih preferencah ki jih imamo v glavi. Posledicno zapravimo tudi več € za " to pa ni to".
Na koncu vseeno staneta tako "vednost kot nevednost".
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.196
25
48
Kako pa dejansko deluje internetni radio? Do pred kratkim sem preko internetnega radia poslušal določeno radijsko postajo, ki je kar na lepem prenehala delovati, medtem, ko ta ista postaja preko interneta na računalniku ali telefonu deluje še naprej.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.005
9.074
113
EU
jaz sem tudi imel fetiš na ta dab, pa me prodajalec vpraša, kaj boš za dab-om, imaš internetni radio :)
Pa ima načeloma prav.
Izbiral sem tiste modele, ki imajo DAB, ker imam na strehi anteno z ojačevalcem. Deluje brez pripomb. Sedaj pa poslušam na Receiverju prek interneta, ker je bolj komod. Ponavadi prek TuneIn servisa. Domače postaje.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.215
318
83
Prisegam na ta app. Predvsem zaradi kratkega ali sploh ne bufferinga. TuneIn je bolj rezerva. Je pa znano da net radio appi ne pokrivajo vseh postaj.
 

Priponke

  • Screenshot_20240607_125328_Google Play Store.jpg
    Screenshot_20240607_125328_Google Play Store.jpg
    245,8 KB · Ogledi: 21
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou