Katere vrste pajek je to skakal okrog moje bajte?

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Danes zvečer ko sem prišel domov je iz nadstreška visel en pajek, in ker je bil kar velik me zanima kaj je to zaena stvar. Slike žal nimam, bil je oblike kot črna vdova, skratka bila je samo ena velika rit. Noge so bile "normalno dolge". Bil je svetlo rjave barve kot recimo karamela morda še bolj, skoraj kot vanilija. Rit (zadek?) je bil premera približno centimeter in pol, z nogami vred recimo da enih 2,5 - 3cm. Za vzorce ne vem ker je bila že tema, ko pa sem z baterijo svetil se ni kaj dosti videlo.
Kot pravim prvo sem pomislil na črno vdovo ko sem obris videl vendar one so črne z rdečimi pikami ta je bil ali bila svetlo rjave barve.
Aja sem pa iz LJ.

Kaj bi to bila za ena reč, je strupeno? Če nalepite kako sliko bom morda znal povedat če je to ali ne, samo bo težka ker pač vem samo barvo, velikost in obliko.
Kakšne so možne varijante?

Hvala vsem.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Križevec

472392-1220995033_Pajek.jpg
 

Priponke

  • 472392-1220995033_Pajek.jpg
    472392-1220995033_Pajek.jpg
    231,2 KB · Ogledi: 4.115

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Saj križevci so ponavadi bolj enobarvni (tale je iz enga bloga oz. fotogalerije in je res zelo pisan), ampak, na hrbtu imajo izrazit križ narisan.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Kaj bi še "lahko bilo" če ni bil križevec?
Ne vem, a kaj hudo nevarnega ni. Pusti ga pri miru, če kadiš, parkrat pihni vanj, pa bo šel drugam, če ne kadiš, ga pa s kako palčko mal počohaj, pa bo tudi odšel. Pajki namreč ne marajo nadlegovanja. Šlatanje sicer ni prepovedano, apetitlih pa tudi ne
wink-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
grin1.gif

Dej, ne panike zganjat. Z omelom mu nežno podri mrežo tako, da zajameš še njega in otresi vse skup v živo mejo al pa tja nekam.
Verjemi, da polovi več mrčesa, kot raid.
zmaga.gif
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
podobni? živijo na primorskem na grozdju, na jesen pa se vlačijo v hišo, da bi prezimili..kolikor vem niso nevarni (oz. pri nas naj bi bila nevarna le črna vdova)..na koroškem so recimo podobni med jagodami ali na vrtu, le 5x manjši in ne rinejo v hišo, taki svetlo rjavi..
sem pa sama odkrila pred letom na primorskem v klet neko novo pasmo; tudi domači je še niso videli do takrat..kot bi se tale rjav pajek spetljav s suho južino- telo 2-3 cm, noge pa tanke in dolge po 10 cm, ter na redko posejane z dlačicami..ogromna žvav, pa hitra..ko smo ga s palčko malo podrezali se je vrgel na hrbet, kot da je mrtev in šele čez par min., ko je bilo vse v miru vstal in oddivjal proč..no, letos je teh primerkov že več..3 sem že videla, pa mraz sploh še ni stisnil
crazy1.gif
ve kdo kaj več o tej pasmi?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.237
45
48
offline
jaz pa letos delal nekaj na terenu... in seveda mestni otrok nima pojma o teh zadevah...
in gledam jaz, nekaj brskam po travi pa senu... ko zagledam to zverino
brez nog slabih 5cm
shocked-1.gif


kr streslo me je
bonk.gif

no, dejansko je pa ful lepo in zanimivo bitje
smile-1.gif